anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dropshopping, wysyłka, śledzenie przesyłki

Misiaakkk
#7 Wielbiciel#

Witam, mam kilka pytań.

1.Czy jeśli nie mam konta firmowego, i wystawię przedmiot czy to przez Allegro Lokalnie czy zwykłe Allegro i klient ode mnie kupi tą rzecz to czy dostaje on jakąś automatyczną wiadomość na e-mail o kupnie? 

2. Czy jeśli działamy w Dropshipping sprzedamy komuś coś, co zamówimy od innego sprzedawcy/hurtowni/sklepu to musimy sami napisać e-mail do kupującego o tym, że paczka została wysłana i podać link albo numer do śledzenia przesyłki? Czy da radę to zrobić jakoś na allegro z automatu, że podpinamy tylko fakturę i wpisujemy w jakimś polu numer przesyłki? 

Wiem, że gdy sprzedamy coś to potem przechodząc do realizacji mamy "PRZYGOTUJ PACZKĘ DO NADANIA" i musimy zapłacić i zamówić kuriera ale przecież nie mamy fizycznie tego przedmiotu więc nie muszę zamawiać kuriera bo robi to hurtownia/sklep od którego kupiłem towar na adres kupującego ode mnie. A nie widzę nigdzie opcji, żeby to jakość obejść czy pominąć.

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Misiaakkk
#7 Wielbiciel#

I jeszcze pytanie czy jest to w pełni legalne i czy trzeba spełnić jakieś wymogi, żeby móc tak sprzedawać na Allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Misiaakkk Pamiętaj, że to Ty w pełni odpowiadasz za finalizację transakcji na Allegro. Nawet wówczas, gdy działasz w ramach dropshippingu.

Klient otrzymuje powiadomienie o zakupie. Natomiast dane o wysyłce dostanie, jeśli podasz numer listu przewozowego w zakładce Zamówienia lub zostanie on przekazany automatycznie przez przewoźnika, którego system jest zintegrowany z naszym. Zapoznaj się z filmikiem:

Więcej materiałów ułatwiających rozpoczęcie sprzedaży znajdziesz na stronie Akademii Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów