anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne wiadomości z prośbą o przeniesienie rozmowy na e-mail

MAMY ROZWIĄZANIE!
PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Wystawiłem po raz pierwszy produkt (używany) na Allegro Lokalnie. Otrzymałem już trzy wiadomości o zainteresowaniu aukcją, od potencjalnych kupujących, którzy podają adres e-mail, i proponują przenieść rozmowę na e-maile.

Jestem temu niechętny, ponieważ chcę kontynuować rozmowę poprzez "Wiadomości" na Allegro.

Czy takie wiadomości są tylko dla mnie podejrzane?

Spotkaliście się z takimi wiadomościami?

Wszystkie są od użytkowników typu "Client89999999".

Niektóre są w języku angielskim, proponują wysyłkę do Wielkiej Brytanii, Niemiec.

Proszą o podanie numeru rachunku do wpłaty, e-maila, danych osobowych...

Odnoszę się do nich nieufnie. Informuję, że zakupu należy dokonać przez przycisk "Kup teraz", a na wszelkie pytania chętnie odpowiem poprzez "Wiadomości" na Allegro.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, jak należy postępować w takich sytuacjach.

Pozdrawiam

Paweł

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
mdrogeria
#21 Demiurg#

To przekręty , ignoruj 

oznacz moderatorów
PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

Dzięki! Tak myślałem. Wiesz może jak zablokować takie wiadomości (lub użytkowników)?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@PawelZycki nie da się zgłaszaj do allegro to poblokują konta im 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

Wielkie dzięki! Jak mogę zgłosić taką sytuację do Allegro?

Przepraszam, za moją niewiedzę, ale szukałem jak skontaktować się z Allegro i znalazłem "tylko" tę społeczność 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
PawelZycki
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję za pomoc!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@PawelZycki Przede wszystkim przed założeniem nowego tematu używaj wyszukiwarki, bo wątków o tym na forum jest zatrzęsienie i prawie każda osoba, która z tym się styka po raz pierwszy, zakłada kolejny powodując, że następne osoby zakładają coraz to nowe wątki o tym samym, w ten prosty sposób rozmydlając temat na tysiąc wątków. A później efekt jest taki, że nawet gdy ktoś skorzysta z wyszukiwarki i zobaczy ilość zwróconych wyników, to da sobie spokój z pisaniem w którymś z kilkudziesięciu już istniejących tematów i założy nowy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Wiedząc o co chodzi prowadziłam ciekawą dyskusję z takim kupcem.

Najpierw przeniósł rozmowę na mail, człowiek zaproponował że kupi wszystko co sprzedaję za ok 15k zł 🙂 stwierdził że zapłaci przez paypal  twierdząc że jest na morzu i nie może iść do banku. Napisałam mu że jestem wdową i sprzedaję sprzęt po mężu i że nie do końca się na tym znam 🙂 Jednak nadal naciskałam aby podał adres do wysyłki aby wycenić koszty przesyłki. Napisałam również że nie wymagam przedpłaty tylko zapłaty kosztów przesyłki bo mnie na nią nie stać, a za sprzęt muzyczny zapłaci już po odebraniu i sprawdzeniu 🙂  Jednak adresu się nie doczekałam, stwierdził że przyśle kuriera i że to kurier będzie wiedział gdzie dostarczyć sprzęt. Podałam jakiś tam adres upewniając się że takiego nie ma 🙂 Dostałam informację do konieczności opłaty za przesyłkę 372 EUR i link do strony paypal z informacją o wpłacie ale wstrzymanej do momentu wysłania sprzętu. Link oczywiście nie był faktycznie stroną paypal. Nieźle się ubawiłam całą sytuacją, szczególnie że dostałam wpłatę na konto paypal które nie istnieje. Ogólnie nie wiem czy ktoś się na to nabiera ?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Czytałam kiedyś na jakimś forum o tym dla tego wiedziałam co i jak ale obejrzałam ten film na YT, jestem w szoku, nie wiem co o tym myśleć naiwność? głupota? ale to po prostu raczej jest nierealne aby to była prawda.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@autoelektronikas No nie wiem, bohater filmu pisał o tym na forum (masz linka w temacie z filmikiem).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pawelmakac
#2 Obserwator#

Mam podobny problem - z mojego konta allegro lokalnie wysyłane są wiadomośco z mailem krystyna911@vp.pl. z allegro lokalnie generalnie nie korzystam ale zasypuje mi  maila wiadomościami że pytam o każdy przedmiot ...

oznacz moderatorów