anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Halo, Allegro, czy Wy się dobrze czujecie?! - leak danych prze ofertę

red1222
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam, po dłuższym czasie na Allegro Lokalnie zakończyła się dzisiaj moja oferta. Jak się okazało, nie był to jednak żaden szczęśliwy nabywca z Polski a bot/scammer. Oferowałem odbiór osobisty z opcją „Kup teraz” i w taki właśnie sposób scammerzy zza granicy otrzymali na tacy od Allegro mój numer telefonu, adres email, adres domowy oraz imię i nazwisko. Allegro, po co te wszystkie dane w mailu do kupującego?! W dodatku nie dość, że nie muszą płacić, to jeszcze szczęśliwe Allegro naliczyło mi prowizję od sprzedaży. Ja natomiast zyskałem na mój, powiązany z kontem, adres mailowy spam o wysyłce wystawionej rzeczy do Włoch - i to niejednokrotnie. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@red1222 Cześć! Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Przekazałam już Twoje uwagi do odpowiedniego zespołu. Konto zostało już zablokowane, a w sprawie zwrotu opłaty transakcyjnej, napisz do nas tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

red1222
#7 Wielbiciel#

Dzięki, a co z leakiem danych? Wiecie jakie zagrożenie w sieci stwarza udostępnienie takiej ilości informacji jak na dłoni cyberprzestępcom? Takich przypadków będzie więcej, a niektórzy mogą nabrać się na maile od scammerów, biorąc pod uwagę, że wiadomość zwrotna od Allegro zawiera dosłownie wszystkie informacje potrzebne do wykonania takiego przekrętu, a nawet nadrobienia większej ilości szkód użytkownikowi. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka Może warto pomyśleć o zmianach w systemie i przekazywaniu danych sprzedającego dopiero po opłaceniu zamówienia?
Scamerzy faktycznie mają bardzo prosty sposób na pozyskiwanie danych jeśli wszystkie są im przekazywane od razu po kliknięciu kup teraz i nie trzeba opłacać zakupu.

oznacz moderatorów