anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Horrendalnie wysoka oferta licytacji - złośliwy Kupujący?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Szczeciniak
#4 Eksplorator#

Witam,
Bardzo proszę o podpowiedź co zrobić (czy w ogóle można coś zrobić) jeśli w mojej aukcji na Allegro Lokalnie kupujący podbił cenę do monstrualnie wysokiej kwoty (10 razy wyższej niż wartość przedmiotu). Aukcja będzie jeszcze trwała 3 dni, pewne jest to że przedmiotu nie sprzedam gdyż ktoś ewidentnie złośliwie licytuje tak ogromną cenę. Martwię się, że Allegro zażyczy sobie prowizję, a przedmiot nie zostanie sprzedany. Niestety w opcjach dostawy mam "Paczkomat" oraz "Odbiór osobisty", więc w przypadku tego drugiego Allegro nie dowie się że kwota nie została zapłacona. Chciałbym jak najszybciej przerwać aukcję gdyż nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci za przedmiot 10x tyle ile jest warty. Może wystawienie na Allegro (nie lokalnym) da mi pewność na normalną aukcję? Czy mogę przerwać aukcję wcześniej i zawiadomić o tym zdarzeniu Allegro? Wystawiłby wówczas przedmiot na Allegro. Bardzo proszę o podpowiedź co można w tej sytuacji zrobić.
Dziękuję

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

@Szczeciniak Tak działa Allegro Lokalnie - tam kupujący nie ma obowiązku zapłaty, dlatego licytuje, ile dusza zapragnie. Po braku wpłaty w ciągu 5 dni, umowa kupna jest rozwiązywana. Tam nie ma przycisku "Kupuję i płacę" i nie ma obowiązku zapłaty po wygraniu licytacji. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Jeżeli kupujący nie zapłaci, prowizja nie zostanie naliczona i ogłoszenie odnowi Ci się automatycznie. 

Przy odbiorze osobistym prowizja zostanie naliczona, wtedy Ty poproś o jej anulowanie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... informując o absurdalnej cenie, której kupujący nie zapłacił.

Nie udostępnia na Lokalnie pobrania i odbioru osobistego, wtedy prowizja nie będzie naliczana bez zapłaty z góry. Tak, na zwykłym Allegro jest inaczej, tam jest obowiązek zapłaty. 

oznacz moderatorów
Szczeciniak
#4 Eksplorator#

Bardzo dziękuję za informację i porady. Czy aby przyspieszyć cały proces mogę teraz zakończyć aukcję? Na pewno nie sprzedam przedmiotu za cenę 10x wyższą niż jego wartość. Czy jeśli mógłbym zakończyć aukcję bez konsekwencji wcześniej to powinienem wówczas odczekać 5 dni na zapłatę (która ewidentnie nie nadejdzie) i dopiero wówczas wystawić ponownie przedmiot ale już na Allegro?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Szczeciniak Tak, możesz teraz zakończyć licytację. Wygra ją wtedy osoba najwyżej licytująca. Jeżeli nie zapłaci, prowizja nie będzie naliczona. Jeśli nie zapłaci i wybierze pobranie lub odbiór osobisty, prowizja zostanie naliczona. Masz wyżej link, pod którym możesz się od tego odwołać. 

Zablokuj wznawianie ofert tak, jak opisano tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Potem możesz wystawić ją ponownie bez opcji pobrania i odbioru osobistego. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zanim skończy się licytacja zmień sposoby dostawy usuwając "odbiór osobisty" oraz "za pobraniem" ,to nawet jak nie zapłaci nie naliczą ci prowizji a aukcja się po 5 dniach automatycznie wznowi.

oznacz moderatorów
Szczeciniak
#4 Eksplorator#

@kolekcjoner608 Dziękuję, to uchroniłoby mnie przed całym procesem anulowania prowizji. Proszę tylko o podpowiedź jak usunąć "odbiór osobisty". Pod przyciskiem "Zarządzaj" mam dostępną tylko opcję "Zakończ ogłoszenie"Zarzadzaj.png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Spróbuj wystawić na zwykłym Allegro, a takich co nagminne licytują i nie płacą, zgłaszaj. Zakończenie licytacji na AL wiąże się z tym że wygrywa ten co w danej chwili daje najwyższą cenę, masz i tak zablokowaną ofertę.

oznacz moderatorów
Szczeciniak
#4 Eksplorator#

@xyz96 @LEW433 @kolekcjoner608  Dziękuję Wam za podpowiedzi. Zakończyłem aukcję i poczekam 5 dni na "wpłatę". Wystawię wówczas przedmiot ponownie, tym razem na Allegro, mądry Allegrowicz po szkodzie 🙂

oznacz moderatorów