anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile trwa weryfikajcja wypłat PayU?

MAMY ROZWIĄZANIE!
alutka-71
#7 Wielbiciel#

Dziś na allegro lokalnie sprzedałam plecak. Chciałam wypłacić pieniądze z allegro i przelać sobie na konto ale nie mogę. Zweryfikowałam płatności payu i zrobiłam ten przelew za 1,01zł i czekam. Jest napisane że wszystko jest w trakcie weryfikacji a wypłaty są jeszcze nie aktywne i na czerwono. Jak długo mam czekać? Ile czasu to zajmuje?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@alutka-71 kilka dni o ile dane się zgadzają, kasa jest Twoja i można wysyłać a nawet trzeba wysłać bo jak będziesz przeciągać i kupujący zgłosi to allegro to zablokują i konto 😞 a kasę se spokojnie wypłacisz za tydzień 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
alutka-71
#7 Wielbiciel#

Dobrze, dziękuję. Tylko kupujący zrezygnował ze zakupu i te pieniądze muszę oddać jemu z powrotem-logiczne, ale co mam teraz zrobić z tą prowizją z allegro gdzie przez ten zakup narzucili mi do zapłaty 52zł. Idzie to jakoś rozwiązać i napisać do nich, że jednak nie doszło do wysyłki czy anuluje mi się to automatycznie? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alutka-71 Taka weryfikacja trwa 3 dni robocze. Jeśli kupujący zrezygnował, wystąp o zwrot prowizji przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Załącz potwierdzenie zwrotu wpłaty, pieniądze musisz oddać zwykłym przelewem na konto, które Ci poda kupujący.

 

oznacz moderatorów
alutka-71
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@alutka-71 tu nie ma prowizji jest opłata transakcyjna bezzwrotna bo na Lokalnie jak sprzedaje osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmować zwrotów i rezygnacji 🙂 

Jak tak wygląda sytuacja napisz mu że musi poczekać na weryfikację to mu oddasz i uzyskaj jakieś potwierdzenie rezygnacji łatwiej będzie o zwrot opłat 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alutka-71 Tu jest procentowa prowizja od sprzedaży, nazywana opłatą za obsługę. I nie jest ona bezzwrotna. Wielokrotnie była zwracana.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@alutka-71 weryfikacja PayU trwa do 3 dni. U Ciebie jednak nie przejdzie pomyślnie, ponieważ dane właściciela konta bankowego i konta Allegro muszą być takie same. Aby aktywować wpłaty, powinnaś ponownie wykonać przelew weryfikacyjny z konta bankowego właścicielki konta Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
alutka-71
#7 Wielbiciel#

To co mam zrobić w przypadku jeśli ja jestem współwłaścicielem konta i innego konta bankowego nie mam?  Ewentualnie mam swojego konto oszczędnościowe. Czy takie mogę podac?

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@alutka-71 w takim przypadku dopisz proszę w zakładce Dane konta dane Twojego małżonka i ponów przelew weryfikacyjny. PayU może poprosić Cię o potwierdzenie przelewu, na którym będą widoczne dane właścicieli konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alutka-71 W takiej sytuacji ustaw sobie wypłaty przekazem pocztowym na adres zamieszkania. Przy podanym numerze konta kliknij ZMIEŃ i na następnej stronie zaznacz przekaz pocztowy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@alutka-71 tak, dziękuję @xyz96  możesz też ustawić wypłaty przekazem pocztowym, warto jednak wiedzieć (na przyszłosć), że taka wypłata jest możliwa tylko jeżeli kwota nie przekracza 800 zł. Możesz to aktywować w zakładce Ustawienia wypłat   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów