anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować opłatę za transakcję sprzedaży ?

Martin79
#7 Wielbiciel#

Kupujacy rozmyslił sie i nie zaplacil za transakcje mimo to została mi naliczona opłata. Aukcja na allegro lokalnie dotyczyła gry przegladarkowej wiec opcja wysylka przy odbiorze(mailem) Aukcja była wystawiona kup teraz. Nie doszło do przekazania przedmiotu aukcji.

Kupujący rozmyślił się a ja zostałem z opłata. Jakie mam mozliwosci  odnosnie zmuszenia go do wywiazania sie z transakcji lub gdy okaze sie to niemozliwe zwrotu oplaty za allegro?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zmusisz go do zapłaty. Opłaty także nie podlegają zwrotom, ale czasem zdarza się, że Allegro zwraca. Napisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Niewielkie. Z tego, co tu widać, od jakiegoś czasu wałki tego typu stają się popularne. Ale wracając do tematu - opłata za korzystanie z AL jest bezzwrotna, a typa nie zmusisz do zapłaty. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

dlatego najlepiej wystawić jako ogłoszenie i się nie martwić 😛 sołtys sam widział na zdjęciu jakie wały 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

cytując: na allegro lokalnie nie ma zwrotu prowizji, to jest opłata za utrzymanie aukcji 🙂
ale próbuj poprzez czat, czasem się udaje 😛

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

Cytujac allegro:

Samo kliknięcie przycisku kup teraz lub zakończenie licytacji nie spowoduje naliczenia opłaty. Opłatę za obsługę transakcji pobierzemy dopiero, gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Z tego powodu opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna.

 

Wyjatkowe brednie jak widac, skoro chłop kliknal u mnie opcje "kup teraz" i nie zaplacil (przy opcji odbior osobisty) - nie bylo wiec rowniez zadnego formularza dostawy a mimo tego pobrali opłate?!

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No przecież sam cytujesz "kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym)."

Kliknął kup teraz i wybrał odbiór osobisty?

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

bo taka byla opcja ustawiona  przy kup teraz 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc był to odbiór osobisty - wtedy Allegro nalicza opłatę natychmiast. Gdyby  w trakcie zakupu wybrał przedpłatę i nie zapłacił, opłata nie byłaby naliczona.

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

Ok pobierac sobie moga ale tu chodzi o to ze gosc nie zaplacil czyli transakcja sie nie odbyla wiec pytalem o opcje anulowania oplaty

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

Rozmowa na czacie z doradcami to jak kopanie sie z koniem zaslaniaja sie regulaminem. Więc jak chcesz dochodzic swoich praw to zostaja sądy nagonka w mediach albo petycje do rzecznika praw konsumenta i o ile o niewielkie kwoty nikt nie bedzie sobie zawracal **piiip** to sytuacja złego regulaminu rodzi patologiczne sytuacje bo ktos moze wystawic sobie dom za milion zł w opcji kup teraz i odbiorem osobistym a kupujacy sie rozmysli i sprzedajacy zostanie z pokazna oplata za transakcje do zaplaty...

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

I najlepszy tekst przy wystawianiu opcji kup teraz :

"Allegro gwarantuje bezpieczeństwo zakupu"

Zapewne tylko dla kupujacego .....

oznacz moderatorów

Martin79
#7 Wielbiciel#

Spróbowałem jeszcze raz z innym doradca na czacie i duzo jednak zalezy od człowieka lub odpowiedniego pokierowania toku rozmowy. W tym przypadku skonczylo sie pozytywnie czyli anulacja oplaty,niemniej jednak regulamin w tym przypadku wymaga dopracowania bo wystawiajacy nie ma swiadomosci jaka jest roznica np pomiedzy opcja odbioru osobistego a opcja wysylki przez e-mail (zero zł) W jednym przypadku oplata jest z automatu a w drugim weryfikowana przez payu

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

I myślisz, że Allegro będzie świadomie pozbawiać się zarobku..? Optymista... 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów