anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo mam czekać na zapłatę za kupiony ode mnie przedmiot ?

jp1jp1
#8 Zapaleniec#

Wystawiona przeze mnie aukcja z licytacją zakończyła się sprzedażą, jednak kupujący zwleka (lub nie zamierza kupić) z zapłatą. Jak długo mam czekać na zapłatę aby (ewentualnie) ponownie wystawić przedmiot ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma 5dni na opłacenie, jak nie opłaci to aukcja po 7dniach się wznowi.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jp1jp1 Jeśli chodzi o Allegro Lokalnie, to zamówienie zostanie anulowane automatyczne po 5 dniach. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

jp1jp1
#8 Zapaleniec#

Pytam bo już kiedyś tak miałem, że kupujący nie dawał oznak życia. Czyli jeśli dobrze rozumię 6-tego dnia po zakończeniu aukcji mogę wystapić o zwrot prowizji i ponownie wystawić ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak wiesz że nie opłaci to wystaw teraz, w razie czego oddasz kasę .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jp1jp1 Na Allegro Lokalnie kupujący ma 5 dni na opłacenie zamówienia. Prowizja jest naliczana dopiero w momencie opłacenia zamówienia przez klienta (chyba że wybrał odbiór osobisty).

Na Allegro na opłacenie oferty Kup teraz jest 7 dni, na opłacenie zakupów w licytacji 30. Wniosek o zwrot prowizji możesz wysłać z poziomu zakładki Zamówienia (menu akcje -> zwrot prowizji). 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/co-zrobic-gdy-kupujacy-nie-finalizu... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

a dlaczego po 5 dniach  a nie 5 godzinach?

Co argumentuje ten czas?

Siadając do aukcji powinien mieć zabezpieczone środki na zapłatę a nie dopiero je organizować. Nie ma go w domu? To ma czas do końca np. następnego dnia. Jest na urlopie i nie ma dostępu? To nie wchodzi w licytację. 

Ile można promować bezkarność lub klikania dla żartów?

oznacz moderatorów