anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak można anulować sprzedaż na Lokalnie?

hubert1088
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Chciałbym na allegrolokalnie anulować sprzedaż. Kupujący przelał już pieniądze do allegro. Sprawdziłem sprzedawany przedmiot ponownie i zauważyłem, że nie jest on w 100% sprawny. Poinformowałem o tym kupującego i chcemy teraz anulować tę transakcję. Jak to możemy zrobić?

Pozdrawiam,

Hubert

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@hubert1088 Za porozumieniem stron możecie anulować, w zasadzie już to zrobiliście. Niech kupujący poda Ci nr rachunku bankowego do zwrotu wpłaty i oddaj mu pieniądze zwykłym przelewem, bezpośrednio na jego konto bankowe, przez Allegro Finanse nie oddasz.

O zwrot naliczonej prowizji możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu pieniędzy i najlepiej pisemną rezygnację kupującego z towaru.

oznacz moderatorów

hubert1088
#8 Zapaleniec#

Ale ja nie otrzymałem jeszcze tych pieniędzy na swoje konto bankowe. Gdzie one teraz są?

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hubert1088 Jeżeli kupujący zapłacił, są tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ Jeśli ich tam nie ma, kupujący nie zapłacił.

Aby pojawiły się na koncie bankowym, musisz je sobie na konto wypłacić. Nawet bez wypłaty możesz zwrócić kupującemu pieniądze już teraz z innych swoich środków, a wypłatę jego pieniędzy na konto zlecisz później.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hubert1088 to ja tylko dodam, że została nałożona blokada wypłat dla bezpieczeństwa i wypłata na konto bankowe będzie możliwa jutro po 16:30 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Olka5253
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry, ktos kupil przedmiot z odbiorem osobistym ale prosi o wysylke do GB, ktorej nie chce wykonywac, nie bylo jej w opcji na allegro, jak anulowac sprzedaz? Nie mam pieniedzy na tym koncie allegro jeszcze.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli chce i opłaci koszt wysyłki do GB to może warto jednak mu wysłać. Nie wysyłaj jednak zanim nie otrzymasz środków na swoje konto . Jeśli jednak nie chcesz tam wysyłać to poproś tego klienta o numer konta do zwrotu środków.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Słabo sprecyzowane to pytanie. Z odbiorem osobistym, ale z przedpłatą czy bez? Jak bez to będziesz miał ciężko odzyskać prowizję, klient musiałby potwierdzić, że do transakcji nie doszło. Jak z przedpłatą i nie wypłaciłeś tych pieniędzy to możesz kliknąć na ostatnio sprzedane i pod zamówieniem po lewo masz ZWRÓĆ PIENIĄDZE. A jeśli dopłaci za wysyłkę to przecież możesz też sprzedać....

oznacz moderatorów