anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to wygląda z DAC-7?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:125509520
#8 Zapaleniec#

Wiemy, że jeśli się przekroczy 30 sprzedaży to jesteśmy podawani do urzędu skarbowego. Powiedzmy, że miesięcznie zarabiam z tego 3000PLN, robiąc 50 sprzedaży miesięcznie. Muszę założyć działalność, czy tu chodzi po prostu o wypełnienie PIT-U?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:125509520 dac7 nie ma tu nic do rzeczy to tylko zgłoszenie 🙂 jak sprzedajesz zarobkowo po płacisz podatki od pierwszej złotówki i składasz PIT, jak przekroczysz przychód od lipca 2024 roku – 3225 zł nie myl z dochodem musisz założyć DG więc jak tyle zarabiasz to polecam się tym zainteresować bo są masowe kontrole, a jest to kwota prawie 40 000 zł więc nie odpuszczą a jak Cię wezwą zapłacisz 75 % z przychodu a nie z tego co zarobiłeś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:125509520
#8 Zapaleniec#

A to nie tak że ten przychód mogę pomniejszyć a koszty? Przychodu mógłbym mieć i 10000pln, jeśli koszty wyniosły 7000 to nie muszę zakładać DG.. tak słyszałem

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:125509520 do DG liczy się przychód a dochód do rozliczenia podatku 🙂 

No to kolego współczuję jak masz 120 000 przychodu to działalność już dawno  powinna być a jak Cię dopadną to zapłacisz 80 000 kary od ukrytych dochodach i tu nikt nie będzie wyliczał kosztów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:125509520
#8 Zapaleniec#

Na razie nie mam, na przyszłość się ubezpieczam 😅 czyli w skrócie:
Trzymam się 3225pln przychodu miesięcznie (robiąc powyżej 30 sprzedaży rocznie), na koniec roku wypełniam pit 36, i bez problemu? Czy kontrole US i tak będę miał, ponieważ przekroczyłem 30 sprzedaży w ciągu roku

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Działalność nierejestrowana 2024 a podatki

To, że nie musisz rejestrować swojej działalności, nie zwalnia Cię z płacenia podatków. Działalność nierejestrowana podlega opodatkowaniu i rozliczaniu w zeznaniu rocznym po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku (30 tys. zł).

Kwota wolna od podatku nie wzrosła w 2024 roku, więc przekroczona może zostać o ponad 8 tys. zł. Wówczas ta nadwyżka ulegnie opodatkowaniu na zasadzie skali podatkowej (12%).

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:125509520  możliwośc kontroli skarbowej jest zupełnie niezalezna od raportu DAC7 . Każda osoba fizyczna i firma może miec skontrolowane swoje zeznanie podatkowe z ostatnich 5 lat.

DAC 7 tylko pomaga wychwycic ludzi zarobkujących na szarej strefie, sprzedających regularnie, osiągających dochody i nie odprowadzających podatków. Nie każdy kto przekroczył próg DAC7 bedzie miał od razu kontrolę.

Natomiast Ci którzy dorabiają sobie drugą pensje i tego nigdzie nie zgłaszają ani nie rozliczają - no cóż powinni sie bac.

Aha US ma prawo kontrolowac do 5 lat wstecz wiec nawet jeśli nie bedzie kontroli w przyszłym roku to warto trzymac wszystkie dokumenty do 2029r .

oznacz moderatorów
Client:125509520
#8 Zapaleniec#

Na taką odpowiedź czekałem, dzięki! 😁

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Rozliczenie za rok 2024, US może skontrolować do końca grudnia 2030 roku. Tu chodzi o datę rozpoczęcia kontroli, a nie jej zakończenia.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

10000pln, m-cznie?

oznacz moderatorów
Client:125509520
#8 Zapaleniec#

tak

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:125509520 pamiętaj że kwota wolna od podatku, nie oznacza że możesz tyle zarobić i nic nie składać, to zadziała i nie zapłacisz podatku o ile złożysz PIT i zsumujesz wszystkie swoje dochody z allegro, pracy i innych źródeł, wtedy nic nie zapłacisz jak zarobisz 30 000 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie chodzi o to, tu chodzi o to że Allegro złoży do US takowy raport- tyle a Ty i bez tego masz obowiązek uwzględnia tego w PITcie.

oznacz moderatorów