anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zapobiec zakupom dla żartów?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AdamSmak
#11 Animator#

Witam,

Jakiś żartowniś wykupił wszystkie wystawione przeze mnie przedmioty z opcją "Kup teraz", wybierając opcję dostawy - odbiór osobisty z zapłatą przy odbiorze. Kontaktu z kupującym brak i nie sądzę aby zamierzał to wytłumaczyć, a że dzieli nas kilkaset kilometrów to od razu zorientowałem się, że to głupi żart. Poza tym zastanowiło mnie, że akurat tymi przedmiotami które wystawiłem na sprzedaż zainteresował się kupujący. Jutro kończą mi się aukcje z licytacją i spodziewam się, że i w nich wylicytuje co jeszcze mam w sprzedaży. Oczywiście Allegro naliczyło prowizję od tej sprzedaży i muszę to wyjaśnić. Część z wystawionych przedmiotów miało opcję wyróżnienia i nie wiem jak to teraz Allegro rozstrzygnie, odnośnie przedłużenia lub anulowania za to naliczonej opłaty. Na popołudnie umówioną mam rozmowę z pracownikiem Allegro i póki co nie wystawiam ponownie przedmiotów, a być może zaraz po wystawieniu znowu ktoś sobie zrobi głupi żart.
Proszę o podpowiedź jak sobie z tym radzicie, tzn. jak zabezpieczyć się przed tego typu działaniami? Nie mam pojęcia jak mam wystawić sprzedawane przedmioty aby nie narażać się na koszty, stratę czasu, zerowe efekty sprzedaży i ponowne, na nowo wystawianie przedmiotów, a wystawianie ich z aplikacji na telefonie wcale proste nie jest bowiem przez każde ogłoszenie trzeba przebrnąć, dodawać zdjęcia itp.

Żartowniś póki co się nie odzywa ale zastanawiam się też co w sytuacji gdy żartowniś upierał się będzie w tym, że przedmioty zakupił aby je odebrać albo nawet, że je odebrał? Proszę o odpowiedź jak to ogarnąć?

Pozdrawiam.

Adam 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
AdamSmak
#11 Animator#

 

Ponowna próba wysłania zakończona niepowodzeniem z komunikatem jak niżej:

obraz_2021-10-22_134558.png

 

"Allegro ma dowód na to, że kupujący nie zapłacił za kupione przedmioty? Nie ma takiego dowodu." - Dowodu na to że zapłacił tym bardziej nie ma ale mogą być do wglądu dowody na to, że przedmioty wciąż są w posiadaniu sprzedawcy.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamSmak Czy po wyczyszczeniu plików cookies również pojawia się taki komunikat? Sprawdź proszę również sytuację na innej przeglądarce. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

ko_alka Po wyczyszczeniu ciasteczek bez zmian, tzn. ten sam komunikat błędu.

Przeglądarka Opera.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

@ko_alka Przeglądarka Firefox też z błędem.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@AdamSmak 

Jak już chcesz z odbiorem osobistym, to dawaj z płatnością z góry. Kupujący nadal nie będzie musiał płacić za dostawę, a sprzedający w razie czego ma dowód, że do zapłaty nie doszło. Po pięciu dniach (na lokalnie) się anuluje, a ryzyka upominania się o zwrot niezasadnej prowizji od sprzedaży też unikniesz.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Nie każdy jest skory płacić z góry przy opcji odbioru osobistego i nawet zrozumiałym, że najpierw chciałby przedmiot obejrzeć. I szczególnie jeśli dotyczy to przedmiotu używanego, zatem ogranicza to możliwość sprzedaży.

Trzeba mieć też na względzie fakt, że wciąż wiele osób nie korzysta z przelewów online i raczej niewygodną sytuacja w której najpierw ktoś gna na pocztę aby drobną kwotę przelać i dopiero po odbiór.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@AdamSmak Niestety tak to teraz wygląda ,tez powyłączałem opcje opłaty za pobraniem przy odbiorze osobistym.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Ja również teraz już takiej możliwości nie daje. To spore ograniczenie dla kupujących ale wyjścia nie ma 😕 Przy sprzedaży lokalnej jest to mankamentem i inne portale bardziej takiej sprzedaży sprzyjają.

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

Co ty się tak uparłeś na to, że brak odbioru osobistego mocno ogranicza sprzedaż 🙂

Wysyłka za granicę, tak samo, a i tak bardzo dużo sprzedawców za granicę nie wysyła.

Tu jest Allegro. Nie sklep pana Henia zza rogu.

oznacz moderatorów
AdamSmak
#11 Animator#

Nie znany jest mi sklep pana Henia zza rogu i nie wiem czy on za granicę sprzedaje, jednak "allegro Lokalnie" najwyraźniej ma problem z lokalną sprzedażą skoro odbiór osobisty z zapłatą przy odbiorze stwarza problemy wskutek czego lepiej z tej formy nie korzystać. I nazwa na ten segment sprzedaży poniekąd nietrafiona, o ile ktoś rozumie co znaczy lokalnie 🙂

oznacz moderatorów