anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić warunki dostawy po zakończeniu aukcji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
melena2
#8 Zapaleniec#

Licytujący wybrał na oddzielnych aukcjach kilka rzeczy, ale chce zapłacić jak za jedną przesyłkę. Nie mam nic przeciwko, ale jak to zrobić? Kupujący upiera się, że to moja wina, bo nie zaznaczyłam jakiejś opcji, która na to pozwala. No, cóż, nawet nie wiedziałam, że taka istnieje. 

Czas upływa, za parę godz. ALLEGRO wystawi moje rzeczy ponownie a Kupujący histeryzuje, że przecież nie będzie płacić osobno za każdą przesyłkę, skoro może to zrobić raz i domaga się rozmowy telefonicznej. Która co mu da, skoro biegła w ustawieniach nie jestem?... Bo (niestety) poza enigmatycznym "pani zmieni w ustawieniach" - innej rady nie dostałam. 

CO mam zmienić i JAK, skoro aukcje już są zakończone? Jest taka możliwość? Naprawdę, chętnie pomogę Kupującemu, tylko nie wiem - jak. 

I jak na przyszłość umożliwić taką opcję, żeby Kupujący płacili raz, jeśli kupują na aukcjach kilka rzeczy. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
br.
#21 Demiurg#

Dziwne pytanie, po prostu zapakuj w jedną paczkę i wyślij.  W czym problem?

oznacz moderatorów
melena2
#8 Zapaleniec#

No w tym, że kupujący do tej pory (kilka dni) nie uiścił zapłaty. Upiera się, że nie może! Niby jak "nie może", skoro inni Kupujący tego problemu nie mają?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@melena2 Moim zdaniem dopóki nie masz środków na koncie nie wysyłaj, może Ci później wcale nie zapłacić, środki powinny znaleźć się tu, wysłać możesz w jednej paczce(jak się zmieści), najpierw zaplata: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji/#!/

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ale tu nikt nie pyta, czy ma wysłać bez wpłaty 🙂 Chodzi o połączenie zakupów do wspólnej zapłaty.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Skoro nie zapłacił, to nie ma tematu.  Rozumiem że nie chce płacić kilka razy koszt przesyłki, więc niech zapłaci tyle ile może. Obiecaj mu że jeśli zapłaci, to najtańszy przedmiot dasz mu gratis (mam nadzieję ze warto).

A skoro się upiera to daj sobie spokój, nie zapłacone - nie sprzedane.

I tak nie wyślesz ani dziś ani jutro więc jest czas na negocjacje.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@melena2 Jeśli już próbował płacić, niech wejdzie w zakładkę Moje zakupy i anuluje rozpoczętą płatność. Potem po lewej stronie niech zaznaczy kupione u Ciebie przedmioty i na samym dole niech kliknie Zapłać.

Jeśli jeszcze nie próbował płacić, nie musi anulować rozpoczętej płatności.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@melena2 Aaaaa, Ty wystawiasz nie na Allegro, tylko na Allegro Lokalnie. Trzeba było o tym wspomnieć. Tam kupujący nie zapłaci przez Allegro za wiele aukcji. Musisz mu podać numer konta bankowego i ustalić z nim jeden koszt wysyłki, aby mógł zapłacić za wiele przedmiotów jednym przelewem bezpośrednio na Twój rachunek bankowy z jednym kosztem wysyłki.

oznacz moderatorów
mustangica
#8 Zapaleniec#

Ze co??? Przeciez na lokalnie dziala to mniej wiecej jak na Vinted (jesli ktos korzysta). Kupujacy wybiera np 3 przedmioty, po czym leci auto wiadomosc do sprzedajacego o ustalenie kosztow wysylki za wiecej niz 1 przedmiot. Sprzedajacy wybiera np Paczkomat badz Ruch, czy co tam innego kupujacy sobie zazyczyl i zatwierdza to. Koniec akcji. Dalej dziala juz kupujacy postepujac wg instrukcji z Allegro. Paczkomat wyjdzie tyle samo za kilka przedmiotow co za 1, bo generowana jest automatyczna etykieta.

oznacz moderatorów
sophie-bunny
#13 Ambasador#

@melena2 

To zakupy z licytacji?

Z tego co wiem, na Allegro Lokalnie nie można łączyć przedmiotów z licytacji w jeden zakup. Musisz podać nr konta kupującemu i w ten sposób ci zapłaci.

oznacz moderatorów
melena2
#8 Zapaleniec#

Tak zrobię 🙂 Dzięki

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@melena2 to była licytacja na Allegro Lokalnie, nie możesz już zmienić metody dostawy, ponieważ licytacja zakończyła się. Opcja zakupów wieloprzedmiotowych o której pisał Kupujący jest dostępna dla zakupów "kup teraz", nie dla licytacji, więc nie martw się nie popełniłaś błędu przy wystawianiu. Na przyszłość gdyby Kupujący chciał aby wygrane licytacje były opłacone jako jedno zamówienie powinien (przed zakończeniem licytacji) napisać do Ciebie z prośbą o dodanie odbioru osobistego, ponieważ możesz edytować tylko trwającą ofertę. W obecnej sytuacji można rozwiązać to tak, że Kupujący zapłaci za trzy oferty + trzy przesyłki, ale Ty nadasz trzy produkty w jednej przesyłce i zwrócisz mu koszt dwóch przesyłek - opłatę za dostawę naliczmy w momencie zamknięcia drzwiczek paczkomatu, więc jeśli wszystko zmieścicsz w jedną przesyłkę zapłacisz tylko raz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@melena2  Nie zaznaczaj na Lokalne odbioru osobistego, również wysyłki za pobraniem!  Kupujący nie odbierze, nie zapłaci,  a ty zapłacisz koszt  transakcji dla Allegro  a  przy pobraniu również koszt przesyłki.

To jest dobre rozwiązanie ale dla  Allegro, nie dla sprzedających.

I jeszcze jedno, jeśli zapłaci wiecej, możesz mu "resztę"  włożyć do paczki.  Zawsze jest rozwiązanie, ale klient najpierw musi chcieć zapłacić.

oznacz moderatorów
melena2
#8 Zapaleniec#

BARDZO dziękuję 🙂 Przesłałam tę odp do Kupującego, czekam co teraz - wpłaty brak, póki co. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@melena2 Nie masz na co czekać, on nie zapłaci za kilka wysyłek, bo nie ma pewności, czy mu zwrócisz nadpłatę. Podaj mu numer konta do wpłaty bezpośredniej za wszystkie przedmioty i jeden koszt wysyłki - wtedy zapłaci. Masz z tego dodatkową korzyść, Allegro nie naliczy Ci prowizji 🙂

Wznowienie licytacji po braku wpłaty przez Allegro możesz zablokować po otrzymaniu od Allegro maila z informacją o zbliżającym się wznowieniu.

oznacz moderatorów