anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki sposób ma Allegro na pseudo licytujących- ( świetnie się bawią naszym kosztem).

Adalbert_2005
#7 Wielbiciel#

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza mi się trfiać na kupujących,którzy po wygraniu licytacji nie płacą i nie  odbierają towaru .Nie ma z nimi żadnego kontaktu.Jestem na Allegro prawie18 lat,kiedyś były dotkliwe sankcje. Po wprowadzeniu ALLEGRO LOKALNIE radykalnie się zmieniło- stało się to nagminne-czy nie można znaleźć sposobu na ukrócenie  takich  praktyk?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Nic nie sprzedawac. Wiem...dziwna rada.

oznacz moderatorów

cameronx
#8 Zapaleniec#

dokladnie mam ten sam problem sprzedalem iphona 11 na allegro lokalnie. Kupujacy nie placi i nie odpisuje a towar zdjety z oferty 😡 swietny sposob na zabicie konkurencji 😤jak ktos sprzedaje taniej po prostu kupic i nie oplacac. Czy allegro ma jakies kary dla takich kupujacych?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Adalbert_2005   Nie licz na jakieś działania ze strony Allegro.  Celem Allegro jest zysk, zysk z prowizji, z promowania itp.  Licytujący wyższą cenę pracuje na korzyść Allegro  więc nie zabija się kury która znosi złote jaja.

Ukrócić takie praktyki można prosto: nie sprzedawać na Allegro.

oznacz moderatorów

Adalbert_2005
#7 Wielbiciel#

Ale w tolerowaniu takich praktyk  nie ma żadnej logiki. Ten niby kupujący  i tak nie przynosi Allego żadnych korzyści, ponieważ transakcja nie dochodzi do skutku.Ja czekam 5 dni, tracę potencjalnych kupujących a oferta i tak zostaje wznowiona. Zabawa zaczyna się od nowa i tak bez żadnych konsekwencji można się bawić w nieskończoność.  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Adalbert_2005  Nie ma w tym logiki tylko teoretycznie.  W praktyce jednak Allegro ma z tego jakieś  zyski, chociażby zwiększony "obrót"

Część sprzedających mimo że sprzedaży nie było ma jednak naliczone koszty, chociazby z powodu  udostępnienia odbioru osobistego. No i utrata kosztu promocji, może jeszcze jakieś korzyści o czym nie wiemy.

Gdyby się nie opłaciło już dawno Allegro podjęlo by jakieś działania.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Złotego środka nie gdyż klienci wszyscy mają status "świętej krowy" i czują się bezkarni . Można ,a nawet trzeba zminimalizować wystawianie na AL gdzie mieści się najwięcej takich pseudo kupujących a najlepiej to uruchomić sobie inną formę sprzedaży .

oznacz moderatorów

cameronx
#8 Zapaleniec#

allegro powinno skrocic czas na wplate do max 48 godzin a po 3 takich pseudo-zakupach blokowac kupujacych na 30 dni

oznacz moderatorów

6583351818
#8 Zapaleniec#

Jedyne rozsądne działanie to dodać takich kupujących na "czarną Listę"

Nie kupią już nic więcej od Ciebie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@6583351818 Tyle że "czarnej listy" już nie ma (obecnie moi nieaktywni kupujący) i jest ona tylko na normalnym allegro a cała "piaskownica" AL bawi się w najlepsze ,czując się bezkarnymi i nietykalnymi.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie wystawiać na lokalnie

nie wystawiać licytacji. nigdzie.

oznacz moderatorów

cameronx
#8 Zapaleniec#

to nie byla licytacja, tylko kup teraz. Wystawilem iphona 11 w atrakcyjnej cennie (wrocil z naprawy w serwisie apple bateria 100% folia na ekranie) zalezalo zeby go szybko sprzedac bo kupilem nowszy model a teraz oferta jest zdjeta i zablokowana na 5 dni czekajac na wplate od goscia ktory w ogole nie odpisuje na wiadomosci, nie ma zadnej opcji nie sprzedawaj temu uzytkownikowi. Allegro by zarobilo jakies 90zl teraz go chyba sprzedam w komisie bo nie mam juz cierpliwosci do tego serwisu

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Monika__L A co Ty tych licytacji tak nie lubisz? Ja wystawiam i w licytacjach i na kup teraz i nawet jak napiszę taką samą cenę startową w licytacji jak w opcji kup teraz to szybciej sprzedaje te gdzie można policytować . Wiadomo że licytacja od złotówki jest ryzykowna ale od odpowiedniej i zadawalającej kwoty to nie jest złe rozwiązanie. Klienci lubią licytacje a co do opcji kup teraz to przydała by się jeszcze forma "zaproponuj cenę" gdzie sprzedawca by mógł ją uznać lub dać kontrofertę .  Oczywiście zgadzam się że wystawiać na AL się nie opłaca .

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Bo licytacje koncza sie fiaskiem

licytujacy nie płaca a blokują bo wg regulaminu trzeba czekać za przelewem. Ja rzestalam czekać i wystawiałam na drugi dzień. Przychodził kolejny jeleń i kupował. Wyniosłam sie s licytacji 

oznacz moderatorów