anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem smart a do ceny przedmiotu została dołożona opłat za wysyłkę ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
bonoa1
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem przedmiot za kilkaset złotych. Mam aktywny Smart a mimo to kupujący zapłacił za przesyłkę inpost. 

Dlaczego ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Może masz aktywny (tylko) jako kupujący?

Poza tym: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ty  jesteś smart, ale kupujący mógł nie być. Przecież, zeby wysyłka była darmowa to kupujący musi wykupić abonament - smart. Jeśli tego nie zrobił to płaci normalnie za przesyłki

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ty masz 8 wysyłek i oprócz Ciebie kupujący także musi mieć Smarta, ma?

oznacz moderatorów
bonoa1
#8 Zapaleniec#

Nie mam pojęcia ale dlaczego w takim razie na stronie allegro lokalnie jest jak byk napisane że mam 8 darmowych wysyłek ? Nic nie piszą o tym ze obie strony transakcji musza mieć smarta. 

To jakiś bezsens. Na innych serwisach za transakcję płaci tylko jedna strona a ty obie ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
Jak liczymy zamówienia

Jedno zamówienie – to przesyłka z dostawą Allegro Paczkomaty InPost, do której wygenerujesz jedną etykietę nadawczą.

oznacz moderatorów
bonoa1
#8 Zapaleniec#

Wszystkie warunki mam spełnione:

Mam konto zwykłe, wystawiłem z kup teraz, udostępniłem Inpost. Nie kumam 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@bonoa1 

W ofercie która akurat teraz masz, wystawiasz Inpost zwykły za 12.99. Ta oferta już dla kupującego nie jest Smart. Ma być Allegro InPost Paczkomat. Po drugie, kupujący nie musi mieć wykupionej usługi. Już Ci to tłumaczono powyżej. Nie rozumiem Twojego stwierdzenia cytuje:

 

To jakiś bezsens. Na innych serwisach za transakcję płaci tylko jedna strona a ty obie ?

 

Że niby jak jest na innych? Przecież klient zapłacił Ci za przedmiot i koszt wysyłki. Ty za koszt wysyłki kupujesz usługę kurierską. Realnie za usługę kurierską zapłaci więc kupujący?

Napisz proszę jak to działa na innych portalach że niby tu coś jest nie tak?

P.S. Użytkowanie portalu Allegro jak i Allegro lokalnie robi się już bardzo trudne i lepiej nie będzie!

 

oznacz moderatorów
bonoa1
#8 Zapaleniec#

Moje stwierdzenie, że to bezsens odnosiło się do odpowiedzi innych użytkowników, którzy twierdzili że obie strony muszą mieć wykupionego smarta.

A że były dwie opcje In post nie widziałem. Serwis dla sprzedających jest nieprzejrzysty i to jest fakt, który potwierdzają tysiące opinii. Jakoś w serwisie "na trzy litery" wszystko hula i jest user friendly.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@bonoa1 

To Ci jeszcze namieszam trochę. Użytkownicy prywatni muszą mieć wykupionego SMARTA aby móc użyj tej usługi na Allegro lakalnie. Użytkownicy prywatni mogą sprzedawać z usługą SMART na zwykłym Allegro bez wykupywania usługi, pod kilkoma warunkami (głównie chodzi o możliwość zwrotu, gdzie ustawa nie obliguje do tego sprzedawcy prywatnego). Firmy również nie muszą mieć wykupionego SMARTA. Firmy muszą udostępniać zwrot (odstąpienie od umowy na odległość bez podania przyczyny) więc stawiane im wymagania "jakby" były mniejsze.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale Allegro ma swój regulamin, swoje zasady jak masz zastrzeżenia to "Zgłoś swój Pomysł".

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

A w ogóle jak coś jest nie tak albo coś komuś nie leży to najlepszym wyjsciem jest zaprzestanie korzystania.

oznacz moderatorów