anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kliknął Kup Teraz i nie zapłacił - propozycja rozwiązania problemu.

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Kolejny raz spotkała mnie sytuacja, że osobnik kliknął Kup Teraz i oczywiście nie zapłacił. Problem jest masowy na tym portalu, zarówno na zwykłym Allegro, jak i Lokalnie.

Moja propozycja jest taka, żeby kliknięcie Kup Teraz kończyło aukcje dopiero po zapłaceniu za przedmiot i przesyłkę przez kupującego.

Praktycznie każdy zdecydowany kupujący płaci od razu po zakupie.

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A co zrobisz jak będziesz miał jedną sztukę a w ciągu paru godzin kupi ją kilka osób? Nie da się kończyć aukcji dopiero po opłaceniu . Nie da się zmusić kogoś do płacenia ,można jedynie wpisać na listę "moi nieaktywni kupujący" ,by zablokować ponownych zakupów .

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Jakim cudem będzie mogło kupić kilka osób jedna rzecz?

Kupi tylko ten, co zapłaci. Po zapłaceniu aukcja się zakończy.

Można zrobić jak na **piiip**, że po kliknięciu KT zakup przez inną osobę jest blokowany np. na 10 minut potrzebne na opłacenie przedmiotu.

Niestety jak ktoś kupi na Allegro Lokalnie nie da się go wpisać na czarna listę. Nie da się również wpisać na czarną listę osobnika, który zadaje dziwne pytania i wiadomo, że może być z nim problem.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#11 Animator#

A najśmieszniejsze są licytacje na lokalne. Wbije Ci ktoś kwotę, wygra i potem bujaj się 5 dni z przedmiotem, bo "może opłaci, ale nie musi". 

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

domyślam się, o co Ci chodzi - żeby nie pilnować potem wznawiania ofert po tym, jak ktoś nie opłaci. Masz zakładkę "zamówienia" i tam możesz sobie po statusach płatności raz na jakiś czas odfiltrować tych co kupili, ale nie zapłacili. Anulować transakcje i wystawić je ponownie.

Blokowanie oferty na jakiś czas po kliknięciu mija się z celem, bo pamiętaj, że są płatności, które trwają np. 2-3 dni (karty, kredyt, płatność przelewem tradycyjnym). Wyobrażasz sobie blokowanie Sprzedającym kilku czy kilkunastu ofert na dwie doby, bo serwis czeka na płatność (a Kupujący może ją zrealizować poza serwisem). Rzadko, ale jeszcze zdarzają się Kupujący, którzy opłacają zwykłym przelewem lub na poczcie!

A co w odwrotnej sytuacji - ktoś kupuje, wybiera płatność kredytem/kartą płatniczą. Oferta nie jest zablokowana, bo nie ma jeszcze potwierdzenia płatności. W tym czasie pierwszy Kupujący jest w trakcie opłacania zakupu, a kolejny kupuje ten sam przedmiot na tej samej ofercie (a masz 1 szt.) i płaci natychmiastowo np. BLIKIEM. Kilka minut /dzień później pierwszy kupujący opłaca zakup. Masz dwie wpłaty, jeden przedmiot.

Zdarzają się problemy po stronie banków i księgowanie płatności po 1-2 dniach nawet przy szybkich metodach - czasami bank ma przerwę, nie działa apka banku lub milion innych powodów.

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Moje założenie, to Kup Teraz = Zapłać Teraz.  Bez zapłaty aukcja dalej sobie trwa.

Wszelkie płatności elektroniczne typu, karty, kredyty oferowane przez Allegro to jest kwestia kilku minut. Kupuję dość dużo i już nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem problem z płatnością elektroniczną. Jeśli wystąpi problem z płatnością, to jest problem kupującego, że nie zdążył jej zrealizować. Niech spróbuje później. Wyjątkiem może być wybranie przelewu tradycyjnego, wtedy KT teraz kończy aukcję. Ale taką opcję niech udostępnia sprzedający na własne ryzyko.

Jeszcze raz powtarzam. Żadnego blokowania ofert i żadnej sprzedaży tego samego przedmiotu wielokrotnie by nie było.

Jeden kupujący klika KT. Opcja ta znika dla innych z aukcji na 10-15 minut. Inny kupujący w tym czasie nie może więc kupić przedmiotu, bo ktoś już rozpoczął zakup. Nie zapłacił, płatność się nie powiodła, dziękuję, następny proszę, albo spróbuj później jak jest problem. Dlaczego to sprzedający ma ponosić konsekwencje wyboru źle działającego banku kupującego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chyba za daleko posunąłeś się z tymi pomysłami< nikt się na to nie zgodzi.

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego? Na trzyliterowym znanym portalu z ogłoszeniami tak to działa.

Klikasz kup z przesyłką **x. Nie zapłacisz od razu, to Twoja płatność jest anulowana i może ktoś inny kupić. 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

ale chyba wtedy "spada" Ci opcja wysyłki **x

I musisz od nowa dodać tą opcję - ale mogę się mylić 

oznacz moderatorów

arekb81
#9 Pomysłodawca#

Spada dopiero, jak nastąpi zapłata. Kiedyś tak miałem, że kliknąłem i wyskoczył komunikat, żebym spróbował później, bo inny kupujący rozpoczął zakup. ok. 15 minut później opcja nadal była i mogłem kupić.

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

czaje czaje - może i tak być 🙂 wiem ,że następuje moment jak spada :  ) 

oznacz moderatorów

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

to nie jest wszystko takie proste bo większość używa integratorów do obsługi sprzedaży  ( blokowanie stanów mag. ) itd.

u mnie plaga była ale na zasadzie - ktoś kupił --> anulował, kupił --> anulował ( bo mu nie szło z zapłata i tak sobie kupował do skutku aż zapłacił )

Mój rekord to 22 razy jakoś - kupił i anulował. Albo nie anulował tylko napierdzielał do czasu aż mu się uda zapłacić- to tyle razy kupił  🙂

Nie wiem czy to allegro już przyblokowało bo od jakiegoś czasu mam z tym spokoj 🙂

Ale tak - uważam ,że zapłata powinna nastąpić od razu po zakupie i tyle. To by się ludzie nauczyli - nie mam kasy to nie kupuje. Ew. czas na opłatę maks 24h

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja w ogóle nie rozumiem terminu 5 czy 7 dni za zapłatę. Jeśli prawa kupujących na odległość miały byc zrównane z tymi kupującymi stacjonarnie bo biedni nie mogą pomacać towaru to czmeu umożliwia im sie płatność po tygodniu? W żadnym sklepie tego nie doświadcza. Ani stacjonarnym ani internetowym

oznacz moderatorów