anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś skopiował moje ogłoszenie

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

Sprzedający skopiował moje ogłoszenie, użył moich zdjęć i skopiował mój opis. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i powinno mieć jakieś konsekwencje. Co mogę zrobić w tej sprawie?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

Powinieneś powiedzieć o tym swojej mamie, a potem możesz popłakać do poduszki. Mam nadzieję że pomogłem.

oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

Takiej odpowiedzi oczekiwałem😂  Jak człowiek ma pisać głupty to czasami lepiej się zamknąć

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

przeczytaj sobie regulamin allegro akceptując udostępniasz allegro a allegro innym użytkownikom twoje zdjecia, opis i produkt

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

regulamin nie ma tu żadnej mocy, zgodnie z PA taki ruch wymagałby pisemnej umowy. Zapis w regulaminie to tylko "podkładka" ograniczająca ewentualną odpowiedzialnosć karną. Istotniejsze jest to, czy wystawienie w ogole jest utworem.

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

wszystko zależy, czy ogłoszenie ma cechy utworu, nie bez powodu Allegro ma wymagania co do treści opisu i wyglądu zdjęć. Większość aukcji i zdjęć na Allegro nie są utworami wg PA i nie podlegają żadnej ochronie. Nic nie zrobisz.

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

na allegro sami poeci, z opisów chcą poematy robić Opisy ofert i prawa autorskie... żałosne. Czego ludzie nie zrobią, zeby dowalic konkurencji. 

oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

@kolekcjonerstw nie mam problemu z skopiowaniem mojego opisu, jednak używanie nie swoich zdjęć nie jest w porządku. Zdjęcia zrobiłem samemu i przedstawiały mój produkt, ktoś przecież nie może sprzedawać tego co ja.

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

spoko jesli produkty sa spersonalizowane, rekodzielo itp, ale jak produkty to masówka? po co sie spinac, zycie jest za krotkie zeby pilnowac kto komu opis zakosil, albo fote. Ja np. nie mam czasu na takie glupoty.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i tu się mylisz

sprzedający nic nie skopiował

użył tylko gotowego opisu z allegro

kto jest tutaj winny?

oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

nie rozumiesz, takiej rzeczy nikt nie sprzedaje, wystawiłem ją na allegro lokalnie. A sprzedający wykorzystał zdjęcia robione przeze mnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:90902081 I jakie masz oczekiwania, napisz. Na razie tylko opisujesz że ktoś skorzystał, że nie jest to w porządku itd,

oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

Chciałem, żeby usunął ogłoszenie, zrobił to już. Chciałem też dowiedzieć się czy allegro może z tym coś zrobić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90902081 jeśli ten sprzedający usunął już to ogłoszenie to my nie mamy więcej możliwości do działania. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

Tak, a jeśli zdaży mi się taka sytuacja na przyszłość allegro będzie mogło usunąć takie ogłoszenie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90902081 nie znam treści tej oferty, więc nie mogę Ci tego zagwarantować, ale jeśli masz wątpliwości co do danej oferty zawsze możesz zgłosić ją tutaj lub przez opcję "zgłoś naruszenie zasad", która jest dostępna na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:90902081 To już po sprawie!

oznacz moderatorów

kolekcjonerstw
#10 Popularyzator#

Co dało ci że inny sprzedający usunął swoje ogłoszenie i zmarnował swój czas na robię własnych zdjęć?. Czy byłeś zazdrosny że ktoś wykorzystał twoje zdjęcia, tym samym zdenerwowałem się że ktoś ma łatwiej dzięki twojemu wysiłkowi. Jakim człowiekiem trzeba byc żeby mieć takie myślenie?

oznacz moderatorów

Client:90902081
#8 Zapaleniec#

Sprzedaje rzeczy które sam opracowałem, i ktoś nie może stworzyć identycznego produktu. Jak widzę nie chce ci się pisać opisów i sam je kopiujesz innych, nie ma w tym nic złego. Szczerze nie obchodzi mnie twoje zdanie, ale nawet nie wiesz jakie produkty sprzedaje. 

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

mam nadzieję, ze to sarkazm? IMO nawet jeśli ktoś nie łamie literalnie prawa w takiej sytuacji, to nie jest to etyczne posunięcie. Ale może gościu nie wiedział, ze to nie jest publiczne zdjęcie, usunął, czyli już sprawy nie ma.

oznacz moderatorów