anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kup teraz, ale przy składaniu zamówienia jestem proszony o e-mail sprzedawcy

HeynaPL
#1 Nowicjusz#
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Ziolko39
#21 Demiurg#

@HeynaPL Na 99% to próba oszustwa. niczego nie podawaj. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@HeynaPL Zabezpieczyliśmy już to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@nat_not ale jak widać z korespondencji kupujący podał swojego maila. Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@agus38 To, że "kupujący" podał maila o niczym nie świadczy > w przeciągu pół godziny jestem w stanie założyć 3 adresy mailowe > każdy z innymi (zmyslonymi danymi). Takich wiadomości sprzedawcy dostają całą masę. Wejście na "stronę"  i postepowanie zgodnie z dalszymi instrukcjami z logowaniem się do banku to prosta droga do utraty wszystkich pieniędzy na koncie.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@Ziolko39 przejęzyczenie, chodziło mi o to, że sprzedający podał już swojego maila, wiem, ze jak kupujący go podaje to nic nie znaczy.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@agus38 W tej sytuacji najlepiej zachować ostrożność, bo najprawdopodobniej na ten adres trafi do użytkownika wiadomość wyglądająca zupełnie jak ta z Allegro. W tej wiadomości będzie link, który przekieruje do strony z logowaniem do "banku". Oczywiście strona i mejl są próbą oszustwa i pod żadnym pozorem nie należy logować się do swojego banku z nieznanych linków. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów