anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił przedmiot, którego już nie mam, jak zwrócić pieniądze?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Witam, 

nie zdążyłem usunąć ogłoszenia na allegro lokalnie, a w międzyczasie sprzedałem przedmiot aukcji. Jednak znalazł się klient, który go ode mnie kupił. Zapłacił z góry, blikiem. Co zrobić w takim wypadku? Już od niego napisałem i wyjaśniłem. Da się jakoś zwrócić środki przez allegro czy tylko prywatnie? 

Proszę o szybką pomoc, nie wiem co zrobić. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@Krzysztof270906 zwrot kasy tylko na konto, na lokalnie nie da się cofnąć przez allegro finanse 😞

Poproś o konto, zrób zwrot a potem se wypłać na konto z allegro finanse 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Czyli wypłacić teraz środki z allegro finanse na konto bankowe, a potem prywatnie oddać klientowi?

A co z wysyłką? Allegro nie będzie mnie za to goniło? Bo przy wystawianiu zaznaczyłem wysyłkę i teraz jest opcja `przygotuj paczkę do nadania`. Nie będę miał żadnych problemów z tego względu, jak nigdy jej nie nadam? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Krzysztof270906 Wypłać pieniądze i oddaj zwykłym przelewem, będziesz miał dowód zwrotu wpłaty, więc nic ze strony Allegro ci nie grozi.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Krzysztof270906 dokładnie tak, a przesyłek zostaw w spokoju 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Krzysztof270906 Pieniądze musisz wypłacić i oddać mu zwykłym przelewem, poza allegro. O anulowanie prowizji poproś przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Okej, czyli dołączyć wyciąg z banku, który dostanę po zrobieniu przelewu do klienta? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, wtedy Allegro powinno Ci oddać prowizję.

oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Mam lekki problem z tym formularzem. Nie mogę załączyć pliku z potwierdzeniem. Plik jest w formacie .pdf, jednak nie chce ,,wejść" do okienka przeznaczonego na załączanie pików. Plik nie przekracza maksymalnej wielkości 125KB < 6MB. Chodzi konkretnie o to okienko: 

Krzysztof270906_0-1613977519598.png

 

oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Już mi się udało. Prowizję załatwiłem przez czat na żywo, również tam załączyłem potwierdzenie. 

oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Okej, na razie skontaktowałem się ze sprzedającym i wypłaciłem środki na swoje konto. Po przelewie złożę do allegro wniosek o prowizję wraz z potwierdzeniem zwrotu środków i powinno być ok?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak.

oznacz moderatorów
majami77
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Mam podobny przypadek. Czy Panu udało się zrobić wg podpowiedzi? Czy allegro oddało prowizję? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@majami77 Jeżeli dobrze uzasadnisz Allegro zwraca prowizję, dowód że nie doszło do zakupu.

oznacz moderatorów
Krzysztof270906
#8 Zapaleniec#

Witam, 
dogadałem się z klientem, zwróciłem mu pieniądze. W poniedziałek dojdzie mi potwierdzenie przelewu (najbliższy dzień roboczy, zaksięgują pieniądze), które załączę w wiadomości do allegro. Dam znać jak to się rozwinie. Wkleję również screeny z rozmowy z klientem i prowizję powinni cofnąć. 

oznacz moderatorów