anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący na Lokalnie opłacił przesyłkę, ale chce po przedmiot przyjechać osobiście. Czy tak można?

ChainSaw
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem na Allegro Lokalnie przedmiot ,klient dokonał wpłaty przez Pay-u wraz z kosztami wysyłki pocztą, ale po przedmiot chce przyjechać osobiście . Czy mogę spodziewać się problemów z tego powodu ? Nie będę miał dowodów że klient odebrał towar ,trochę mnie to niepokoi ,czy powinienem mu wydać ten przedmiot czy koniecznie wysyłać Pocztą Polską ,jak jest w opcji dostawy  ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@ChainSaw Zawsze, w każdej wersji możesz spodziewać się kłopotów. Jeżeli podjedzie to weź potwierdzenie że odebrał.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ChainSaw Nie będziesz miał żadnych problemów, wysyłki nie są obowiązkowe. Możesz kupującemu wydać towar osobiście, oddając jednocześnie koszt wysyłki. Na Allegro Lokalnie nie masz punktów za jakość sprzedaży, więc żadne Twoje statystyki na tym nie ucierpią, jeżeli Allegro nie odnotuje nadania paczki. Niech tylko kupujący pokwituje Ci odbiór towaru - to wystarczy.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ChainSaw 

Z normalnym człowiekiem nie powinno być problemu, ale zapewnij sobie podkładkę za pomocą chatu na allegro lokalnie. Napisz tam kupującemu co ustalacie, a on niech to potwierdzi, aby allegro miało wgląd w sytuację (w razie jakichś problemów). Kombinatorów nie brakuje.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Są też plusy w takiej sytuacji .Często ktoś kto przyjeżdża po odbiór osobisty dokupuje jeszcze coś innego na miejscu ,u mnie w dziale "kolekcje i sztuka" to się dobrze sprawdza i nie było problemów .

oznacz moderatorów