anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący napisał ,że kupił mój przedmiot i prosi o podanie mojego e-mail .

rickrysz
#7 Wielbiciel#

Wystawiłem na Allegro lokalnie przedmiot.Otrzymałem od Allegro wiadomość ,aby przejść do rozmowy z  ''Client:112652756" . Tam poprosił o mój adres poczty. Na mojej poczcie jest wiadomość:

Kupujący zapłacił za Twój towar i koszt dostawy.

Ostatni krok: Kliknij "Potwierdź" i potwierdź zamówienie.

Ale adres tego Allegro to :MUfugYja@zohomail.in. Potwierdziłem i nowa strona ,aby zalogować się w moim banku przez podanie loginu,hasła,nazwiska pań.matki,peselu oraz pinu.Połączyłem się z chatem na tej stronie i dostałem odpowiedź ,że w ten sposób sprawdzają moją wiarygodność.Oficjalny chat na stronie Allegro odpisał że nigdy nie podaje się takich danych. Oczywiście Ja nie podałem tych danych.

Pytanie , czy to wszystko jest jednak jest ok.

 

 

Kupujący zapłacił za Twój towar i koszt dostawy.

Ostatni krok: Kliknij "Potwierdź" i potwierdź zamówienie.

 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

To oszustwo, niczego nie podawaj, nie klikaj, kupujący płaci i środki masz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-08-09&dateTo=2023-...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@rickrysz  Jeżeli nie podałeś  żadnych danych to miejmy nadzieję że wszystko jest w porządku.

Na wszelki wypadek jednak sprawdź sprzęt (komputer lub smartfon) programem antymalvare, a następnie zmień hasła dostępu do banku, do Allegro.

Na przyszłośc patrz najpierw kto wysłał mail, masz adres @zohomail.in  czyli Indie.

Wysłałbyś  zakup do Indii ?

oznacz moderatorów

rickrysz
#7 Wielbiciel#

Na szczęście nie wysłałem. Zmieniłem już logowanie do banku. Mam jeszcze aktualny Kasperky i robię pełny skan. Myślę , że moja "przygoda" ostrzeże innych sprzedających.

ps. właśnie otrzymałem z adresu "powiadomienia@allegrolokalnie.pl" wiadomość " że

Mateusz (Kicaj_85) chce kupić taniej lub O+l+X . Przez dwa miesiące do dzisiaj nikt nie interesował się moim radiem ,a tu takie wzięcie.
oznacz moderatorów

Client:101430791
#9 Pomysłodawca#

Witam.  A Ty tez jestes oszustem bo sie podszywasz pod jakis pseudonim, indentycznie jak na Facceboku jednak z tz roznica ze tam podszywaja pod osoby zagranicze. A jak dzwonisz i pytasz to odpowiadaja ze w tej chwili nie ma ma czasu, i jeszcze wymysla kupe bzdur. A ja na Faceboku namierzyle ch chyba z 50 a widze ze na Gane tez jest niemalo

oznacz moderatorów

rickrysz
#7 Wielbiciel#

Czytam ten post i nic nie rozumiem. O czym on jest i do kogo on jest ?.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rickrysz Zablokowaliśmy konto, z którego do Ciebie pisano.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:101430791
#9 Pomysłodawca#

Zo konto mam zablakowne to dobrze o tym

oznacz moderatorów