anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przedmioty sprzedaży. Wybrał opcję KUP TERAZ płatność przy odbiorze.

PIOTRL1964
#9 Pomysłodawca#

Kupujący nie odebrał przedmioty sprzedaży. Wybrał opcję KUP TERAZ płatność przy odbiorze. Nie odebrał przedmiotu, nie odpowiada na meile. Przedmiot ponownie wystawiłem do sprzedaży po 5 dniach braku odzewu. 

Jak anulować prowizję od sprzedaży.  Oferta: 665e00cd-84f7-4e4a-8e11-3308b3b72f32

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PIOTRL1964 uzyskać od klienta namacalny dowód na rezygnację z zakupu , jak go będziesz miał wróć to podpowiemy co dalej .

oznacz moderatorów

PIOTRL1964
#9 Pomysłodawca#

Tylko co to jest namacalny dowód, jeżeli klient nie odbiera wiadomości?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PIOTRL1964 niestety wniosek o anulowanie opłaty transakcyjnej musisz podeprzeć , inaczej szkoda czasu i nerwów .

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@mdrogeria  głupoty piszesz, @PIOTRL1964  żadnych namacalnych dowodów nie musisz przedstawiać wystąp o zwrot prowizji w zakładce zamówienia

zwrot.JPG

 

Zwykle Allegro robi zwrot automatycznie, na postawie śledzenia przesyłki. Czasami odrzucają, to w mailu dotajesz link gdzie możesz się odwołać to tam wklej nr zamówienia wraz z numerem przesyłki i napisz parę ciepłych słów, że widać czarno na białym, że paczka wróciła

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 usuń słowo ,,głupoty ,, autor wątku pisze w podkategorii ,, 

,, druga sprawa-- domniemam ,że chodziło o odbiór osobisty 

oznacz moderatorów

PIOTRL1964
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Dziękuje za podpowiedź. Ale nie mogę zrobić zwrotu wg wzoru. Ukazuje się napis:  Nie masz zamówień spełniających kryteria. Bardzo proszę o pomoc. Korespondencja z klientem jest przez Allegro Lokalnie, więc widoczna dla Allegro.  Obraz wystawiłem ponownie. Chciałbym tylko anulować prowizję za nie zrealizowaną transakcję. Nigdy nie miałem problemu z komunikacją z Allegro, więc mam nadzieję, że i tym razem uda się załatwić problem. Serdecznie pozdrawiam Piotr

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PIOTRL1964 Cześć. 🙂 Formularz zwrotu prowizji obowiązuje wyłącznie zamówienia z Allegro.pl (nie z Allegro Lokalnie). W sprawie opłaty za sprzedaż na Allegro Lokalnie musisz napisać do nas przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2  Właśnie brak odpowiedzi na wiadomości jest dowodem. Oczywiście  korespondencja musi byc prowadzona poprzez Allegro (czat) a nie po boku jakimiś smsami.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

ale chyba najlepszym dowodem jest śledzenie, które pokazuje zwrot paczki pobraniowej do nadawcy?

Widzę, że Allegro już wielu nauczyło udowadniania, że nie jest się wielbłądem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prowizja na AL jest bezzwrotna, dlatego że otrzymać zwrot jej, należy mieć potwierdzenie że nie doszło do transakcji, ot tyle a co to już inna sprawa.

oznacz moderatorów