anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki a paczka wróciła do mnie uszkodzona

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry. Klient zakupił u mnie 10 sztuk formatek dla murarki, które zostały mu wysłane, lecz nie odebrał przesyłki. Paczka wróciła do mnie ale, gdy przywiozłem ją do domu i rozpakowałem zobaczyłem, że wszystkie 10 sztuk jest z jednej strony uszkodzona i nie mogę sprzedać dalej takiego produktu co mam teraz zrobić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego chcesz sprzedać dalej? przesyłka za poraniem?

oznacz moderatorów
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

chciałem odsprzedać bo miałem za dużo. Nie wysyłka była paczkomatem kupione było przez allegro

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Mateusz_ss12 sprzedałeś jako osoba prywatna? czym wysyłka i czy opłącony zakup?

 

oznacz moderatorów
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

tak jako osoba prywatna. Wysłana inpost  paczkomat a zakup był z góry opłacony 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Mateusz_ss12 w czym problem, spisz protokół szkody  i złóż reklamację 🙂 sprzedając zawodowo powinieneś wiedzieć co z tym zrobić 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 według wyszukiwania sprzedawcy na allegro to prywatny sprzedawca co sprzedaje na normalnym allegro czyli jeśli za pobraniem to on ma problem jeśli kup teraz to problem ma kupujący

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Mateusz_ss12 raczej działalność nierejestrowana bo sprzedaje hurtowo i zarobkowo nowe produkty, więc jest traktowany jako firma 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 weź mu to tylko udowodnij 

oznacz moderatorów
reboot23
#11 Animator#

Drugi @Ziolko39 🤣

oznacz moderatorów
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

Było to kup teraz. Z tym, że kupujący kupił dwie takie same przesyłki po 10 sztuk. Wysłałem jak było w zakupach. Jedną odebrał drugą nie pewnie się pomylił ale jak wróciła to z jednej strony wszystkie 10 sztuk są nadłamane

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Mateusz_ss12 sprzedaż jako osoba prywatna ryzyko utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego w momencie tutaj zamknięcia skrytki w paczkomacie po włożeniu paczki ergo kupujący ma problem. Składasz reklamację ty za 30dni będzie odpowiedź mianowicie 1 inpost uzna reklamację, 2 nie uzna z powodu złego spakowania podsumowując za 30 dni decyzja co z kasą oddajesz lub nie, stwierdziłeś że towar zniszczony nie nadaje się do odsprzedaży lub możesz scedować reklamację na kupującego ale jak dostanie odmowę z powodu złego spakowania to wróci do ciebie z roszczeniem po miesiącu. Masz 7 dni po odebraniu na sporządzenie protokołu szkody na stronie inpost i złożenie reklamacji, powyżej tego czasu reklamacja zostanie odrzucona automatycznie zgodnie z prawem pocztowym tj brak wniesienie zastrzeżeń do odbioru w terminei 7 dni od odebrania. Pozostaje kwestia naliczenia opłaty za powrót jak jakaś była to masz prawo potracić z kwoty zwrotu za niewywiązanie się kupującego z umowy odebrania paczki. Ot takie masz dylematy teraz.

oznacz moderatorów
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

pierwszy raz miałem taką historię. Od kilkunastu lat jestem na allegro i nigdy mi się nie przytrafiła taka sytuacja z uszkodzoną paczką. A gdzie mam spisać protokół i złożyć reklamację u inpostu?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Po prostu składasz reklamację do przewoźnika.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Mateusz_ss12
#7 Wielbiciel#

Ok tak zrobię. Dzięki za odpowiedź 

oznacz moderatorów