anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki

Inkova
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie odebrał przesyłki z paczkomatu, przedmiot został opłacony, z Panem nie ma kontaktu. Co w takim wypadku?

Czy mogę nie odbierać przesyłki zwrotnej? Po transakcji przedmiot należy do niego, jeżeli trafi do magazynu inpostu to mnie teoretycznie nie powinno to już interesować?

Jeżeli ją odbiorę to muszę odsyłać pieniądze mimo informacji, że zwroty nie są możliwe?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiadasz za paczkę jako sprzedawca firma do momentu wydania w łapki kupującego odradzam nieodbieranie zwrotu, jako prywatny sprzedajacy odpowiadasz za paczke do momentu przekazania przewoźnikowi to możesz odebrać zwrot lub nie i niech szuka na jakimś magazynie paczek niedoręczonych. Po odebraniu wezwij kupującego do 1 oplacenia kosztu zwrotu paczki do ciebie, 2 opłacenia ponownej wysyłki, pod rygorem naliczenia bezumownego przechowywania jeśli w terminie 14dni nie podejmie decyzji o ponownej wysyłce lub odstąpieniu dla sprzedającego firmy, dla prywatnego bezumowne przechowywanie aż opłaci ponowną wysyłkę bo nie musisz przyjmować zwrotów chyba że sprzedałeś ze smartem lub masz uzupełnioną zakładkę zwroty; jesli jesteś firma to potrącasz koszt zwrotu paczki z kwoty do oddania za towar jak odstąpi plus doliczasz mu do oddania najtańszą wysyłkę z oferty 

oznacz moderatorów

Inkova
#7 Wielbiciel#

Czy allegro naliczy mi opłatę wysyłkową za zwrot jeżeli odbiorę? Dzisiaj paczka wróciła do paczkomatu nadawczego i mam opłatę tylko za pierwotną wysyłkę.

Jeżeli kupujący chciałby ponowną wysyłkę na swój koszt to czy oprócz kosztów tej wysyłki coś jeszcze naliczam?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Inkova sprzedaż prywatna czy jako firma ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu i tak nie musisz przyjmować bez zgody, a jak nie odbierzesz to kupujący założy dyskusję a tak jak się odezwie to musi opłacić powtórną wysyłkę. Może np: jest w szpitalu!!! oby nie.🤔

oznacz moderatorów