anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki

pawelcb
#7 Wielbiciel#

Witam, nie prowadzę firmy  sprzedałem przedmiot na allegro lokalne. Paczka została wysłana kupujący jej nie odebrał bo zapomniał  jak mówił mi w rozmowie telefonicznej co teraz.

Paczka wraca do mnie jeszcze jej nie odebrałem, z tego co czytałem jako osoba prywatna nie muszę jej odbierać nawet i ona wraca do jakiegoś magazynu i kupujący sam sobie już radzi. Czy to prawda ?

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@pawelcb Tak, to prawda ale jeśli kupujący nadal chce paczkę otrzymać to możesz ją odebrać tylko poproś kupującego o przysłanie opłaconej etykiety nadawczej lub np. kodu do nadania w paczkomacie - może taki kod sobie sam wygenerować w aplikacji INPOST.

oznacz moderatorów

pawelcb
#7 Wielbiciel#

Kupujący nadal chce paczkę. Czyli paczki nie odbiorę oraz poinformuję kupującego aby sam kontaktował się z allegro (paczka wysłana z allegro box) aby mu ponownie wysłali.

Dziękuję za informację

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@pawelcb Niestety tak to nie działa. Jeśli nie odbierzesz paczki zwróconej do nadawcy, będzie ona magazynowana. Jeśli kupujący wciąż chciałby otrzymać paczkę, skontaktuj się z nim i ustal sposób dostawy - konieczne będzie ponowne nadanie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@w_kiwi W tej sytuacji sprzedający nie ma obowiązku odebrania takiej przesyłki. To nie jest jego własność i nie musi go to interesować.
Oczywiście odebranie i ponowna wysyłka na koszt kupującego jest zwyczajnie po ludzku wskazane ale obowiązku nie ma.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@komis-bell Oczywiście, nie ma takiego obowiązku. Wyjaśniłam jedynie, że  w takim wypadku nieodebrana paczka, nie zostanie wysłana raz jeszcze do kupującego. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pawelcb
#7 Wielbiciel#

Dziekuję oto mi chodziło.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pawelcb Najlepiej ustalić to z kupującym, opłaci a Ty wyślesz, przecież to żaden problem jak opłaci!🤗

oznacz moderatorów

amibis
#9 Pomysłodawca#

Odpowiadający zapomnieli Ci o jednym poinformować. Otóż o tym że za odebraną przesyłkę zwrotną zostaniesz obciążony kosztami przesyłki. Tak więc: "... jeśli kupujący nadal chce paczkę otrzymać ..."  to najpierw poproś go o zwrot kosztu przesyłki. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@w_kiwi faktycznie, źle zrozumiałem 😉

oznacz moderatorów