anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zapłacił za przedmiot po okresie 5 dni (?!)

arcz_sc
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór.

Piszę tutaj w dość absurdalnej jak dla mnie sprawie. Postaram się jak najmniej chaotycznie. Do rzeczy.

Wystawiłem pewien przedmiot na AL, kupujący rozpoczął płatność, jednak nie zakończył jej w ciągu regulaminowych pięciu dni. Sprzedaż według AL zostawała anulowana.

Tutaj zaczyna się najciekawsza część.

Kilka dni później otrzymuję wiadomość czatową do tegoż ogłoszenia od jegomościa z informacją że Allegro potwierdziło jego wpłatę, jednak po 6 dniach i jeżeli chce on dokończyć transakcję to proszą go o kontakt ze mną. 

W tym samym czasie otrzymuję maila od Allegro że kupujący prosi o ustosunkowanie się do sprawy i...transakcja jest wiążąca (mimo że sami ją anulowali ;D)

 

Żadnego maila potwierdzającego wpłatę nie otrzymałem, na AL ciągle brak danych do wysyłki. Prowizja od sprzedaży nie pobrana. NIC. Wchodzę na środki Allegro - faktycznie pełna kwota została wpłacona.

 

Ok, stwierdziłem że przedmiot ostatecznie wyślę. Piszę na czacie do tegoż Pana o dane do wysyłki - od trzech dni brak odpowiedzi.

 

Zostałem z obcą kasą, bez jakichkolwiek danych kupującego do wysyłki, z kompletnym brakiem odzewu z jego strony.

Co to w ogóle za dziurawy system? Jak doszło do takiej absurdalnej sytuacji?

Co teraz robić?

Allegro tylko wysyła ponaglenia do kupującego nie zaradzając w jakikolwiek sposób na tą beznadziejną sprawę.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz wyboru, tylko czekać, może za 6 dni się odezwie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@arcz_sc Jeżeli piszesz prawdę, to działanie Allegro niezgodne z regulaminem. Nie powinno być możliwości zapłaty po upływie pięciu dni. Teraz skontaktuj się z Allegro i domagaj się zwrotu wpłaty kupującemu lub podania danych do wysyłki.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=70d99e7b-80c7-411c-bb2f-1ea90a88d7e8

oznacz moderatorów

arcz_sc
#7 Wielbiciel#

Niestety jest to prawda. 

Nie wiem jakim cudem w ogóle ottzymałem zapłatę po tym okresie, w dodatku otrzymując informację że zakup nadal jest wiążący i aby skontaktować się z kupujacym.

Paranoja.

oznacz moderatorów

truskaweczka492
#7 Wielbiciel#

Czy udało się panu wysłać przedmiot kupującemu czy allegro zwróciło mu pieniądze?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To bylo 1.5 roku temu toć już prehistoria sprzedawca zapomnial że al istnieje

oznacz moderatorów

truskaweczka492
#7 Wielbiciel#

Jestem w tej samej sytuacji dlatego pytam jak zakończyła się sprawa 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Chcesz otrzymac odpowiedz wedlug przepisow allegro czy prawa?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@truskaweczka492 Podaj proszę numer zamówienia, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

truskaweczka492
#7 Wielbiciel#

Dostałam zwrot, dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂

oznacz moderatorów