anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zapłacił za towar ale chce zwrotu pieniedzy

Rademenes84
#7 Wielbiciel#

Dziwna sprawa, kupujacy zaplacil za towar, po krotkim czasie napisal zeby mu go nie wysylac, bo ktos mu sie wlamal na konto (dziwne, bo mialem juz wydrukowaną etykietę, kupujacy stwierdzil ze na etykecie są nie jego dane z powodu wlamania na konto allegro). Podczas konwersacji kupujący piszę, ze chce zwrotu pieniedzy, ktore, notabene jeszcze nawet nie dotarly na moje konto bankowe). Zapytałem go, czy mu nie wyslac tego towaru, skoro juz niby odzyskał swe konto, on wciaz pisze ze chce zwrotu gotówki. Dla mnie naturalne ze jak ktos zaplacil to wysylam towar. Wyglada to tak jakby sie rozmyslil i kreci cos ze mu ktos konto przejął na chwile.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

az1rael
#21 Demiurg#

@Rademenes84 sprzedałeś jako prywatny na allegro lokalnie?

oznacz moderatorów

Rademenes84
#7 Wielbiciel#

Tak. Po zapytaniu czy jednak nie wyslac mu przedmiotu napisał ze nie rozumiem powagi sytuacji, che zwrot kasy bo sprawe kradziezy konta zglosil na policje. naciagane to wszystko, zwroce kase i tyle ale cala ta sprawa z kradzieza konta lekko naciagana. Ktos kradnie konto by wyludzić produkt za 30 zł? no grubo.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

poczekaj aż założy dyskusję i tam wezwij konsultanta żeby kupujący przesłał notatkę z zgłoszenia na policję. Może nawet ci konsultant potwierdzić byleby ją widział. Zakupy na AL nie podlegają zwrotom, chyba że się zgodzisz ale na piękne oczy bym tego nie robił a przynajmniej zanim kasa za zakup nie wpłynie na twoje konto. Ewentualnie 2 opcja niech wyśle skan / zdjęcie dowodu do konsultanta allegro na porównanie danych osobowych adresata z jego danymi np adresu

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Narazie wstrzymaj się z jakimikolwiek działaniami. Niech moderatorki rzucą okiem i sprawdzą co się dzieje.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nic nie zwracaj póki pieniądze nie wylądują na Twoim koncie, to może być próba oszustwa.

Zawołajmy moderację 🙂

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Rademenes84
#7 Wielbiciel#

pieniadze przelalem z konta allegro na konto bankowe wiec siła rzeczy powinny sie znalezc na mym koncie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro napisał przed wysłaniem, to nic nie da wyysłka i tak wróci paczka do Ciebie i możesz mieć problemy, zwróć i daj sobie  z tym spokój.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Rademenes84 możesz na siłę wysłać, on pewnie nie odbierze, będzie dyskusja i szarpanie z allegro. Możesz też nie wysyłać, oddać kasę przez allegro wtedy automatycznie zwrócą Ci opłatę, pod warunkiem że zwrócisz całość przez allegro finanse, etykietą się nie martw bo liczą za nią dopiero po włożeniu do paczkomatu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Coś duży tych dziwnych włamań ostatnio 🤔

Do tego kulturalny "włamywacz" opłacił zakup i szybciutko poinformował właściciela konta, żeby to anulował.

oznacz moderatorów

Rademenes84
#7 Wielbiciel#

Dokladnie, smierdzi na kilometr. Skoro juz mi zaplacił to nie wiem w czym widzi problem bym mu wyslal towar:) Podejrzewam, ze sie rozmyslil po zaplacie i swiruje.

oznacz moderatorów

Rademenes84
#7 Wielbiciel#

Hmm, a jaka mam pewnosc, ze to teraz nie piszę z oszustem, przeleje oszustowi pieniadze, ktore zaplacił prawdziwy uzytkownik a pozniej prawdziwy sie odezwie gdzie jego towar heh. jak najlepiej skontaktowac sie w moderatorem?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Rademenes84 Poczekaj. Jutro, najpóźniej w poniedziałek ktoś z Allegro zajrzy do wątku. Przez weekend i tak żaden przelew nie przejdzie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Przecież napisał że otrzymal wpłatę na konto Allegro, nawet  przelał na swoje konto bank, ale  jeszcze przelew nie przeszedł.  Wiadomo weekend, ale wszystko wygląda na prawidłowe.

@Rademenes84  Zlecanie dziś  przelewu albo wysyłki mija się z celem. Wszystko w dniu roboczym, w poniedziałek,  w międzyczasie dużo może się wyjaśnić..

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Klienci często się "rozmyślają", szczególnie jeśli mają aktywne Allegro Pay... Later...

oznacz moderatorów