anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zrezygnował z wylicytowanego towaru.

MAMY ROZWIĄZANIE!
hoolbert
#8 Zapaleniec#

Kupujący zrezygnował z kupionego towaru bez podania powodu na Allegro Lokalnie. Czy wpisanie go na CL zadziała również na Allegro Lokalnie ? Czy wniesienie skargi na niego do Allegro ma sens i zrodzi jakieś konsekwencje by zapobiec w przyszłości takim "żartom"?

Straciłem przez to oferty 2 innych kupujących (brak informacji w systemie) !

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Vryko
#18 Luminarz#

Skarga do Allegro na kupującego? Dooobre 😄 Kupujący mają tutaj status świętych krów. Zapomnij, że zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje. Nie wiem, czy CL działa na AL. Zapewne nie, bo na tym badziewiu nic dobrze nie działa. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
hoolbert
#8 Zapaleniec#

To dziwne, bo przecież Allegro żyje z prowizji od sprzedających (: 

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@hoolbert Poczytaj wpisy, sam zobaczysz, że pozory - mylą. All wychodzi z założenia, że to sprzedawcy żyją z kupujących, zresztą słusznie, samo Allegro zaś żyje z obu tych grup, z tym że faworyzuje kupujących. Też tego nie kumam, to taka logika Allegrowa, którą próbuję zrozumieć od kilkunastu lat. Jak na razie bez efektów, ale walczę dalej 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@hoolbert Kupujący na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty, w takim przypadku umowa nie zostaje zawarta, a licytacja jest ponawiana bez żadnych opłat.

5.3.Transakcje dokonane w ramach Ogłoszenia z licytacją są zawarte z momentem:

a) w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni od dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – nie dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży w ramach danej Oferty Allegro Lokalnie; dane Ogłoszenie z Licytacją zostaje ponownie opublikowane na 10 dni, jeżeli było wyróżnione, w innych przypadkach zostanie ponownie opublikowane na 10 dni po wybraniu odpowiedniej opcji przez Sprzedającego;

oznacz moderatorów
hoolbert
#8 Zapaleniec#

To po co w takim razie opcje Kup Teraz i Licytacja, straszny niewypał to AL. Czy dalej można wystawiać po staremu, bo nie widzę takiej opcji ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@hoolbert Można. Po kliknięciu Wystaw przedmiot w prawym górnym rogu zaznacz Wystaw przez dotychczasowy formularz - taki mały niebieski odnośnik.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 

Moim zdaniem Allegro lokalnie to totalny bubel i powinni to świństwo usunąć.

To już gorzej, jak dzieci kłócące się w piaskownicy o zabawkę, gdzie można robić użytkowników w bambuko 😞

Dla mnie to był pierwszy i ostatni raz. Licytowałam przedmiot, którego od dawna szukam.  Sprzedająca zakończyła licytację przed czasem bez odwoływania ofert. Zapłaciłam po otrzymaniu maila od Allegro, że wygrałam licytację. Sprzedająca ni stąd ni zowąd napisała, że mi przedmiotu nie sprzeda. W sporze mi ubliżała. Na szczęście zwróciła mi pieniądze. Dostała ostrzeżenie od serwisu, ale marne to pocieszenie, skoro w takim przypadku do tej "transakcji" nie można wystawić komentarza, by ostrzec innych 😞

 

Wiola
oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

To mówisz, że za te świństwa (odmowa sprzedaży wylicytowanej rzeczy, ubliżanie, itp.)  które zrobiła Ci sprzedająca odpowiada Allegro Lokalnie?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
hoolbert
#8 Zapaleniec#

Jestem przekonany że tak, bo formuła AL na to pozwala !

oznacz moderatorów
hoolbert
#8 Zapaleniec#

Rozwiązaniem byłoby solidarne niekorzystanie z AL by samo skończyło żywot, ale to niemożliwe przy braku opłat za wystawienie i możliwości kombinowania dla nieuczciwych użytkowników.

oznacz moderatorów