anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zwraca towar do paczkomatu i prosi o nr tel oraz maila

alipoli55
#9 Pomysłodawca#

kupujący zwraca towar do paczkomatu i prosi o nr tel oraz maila twiredzi że bez tego nie może odesła

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@alipoli55 Jeśli robi zwrot we we własnym zakresie to owszem bez tych danych nie nada przesyłki . W przypadku zwrotu przez system allegro jest to zupełnie nie potrzebne . Pilnuj się ... tak na wszelki wypadek jeśli przyjdą jakieś maile nie klikaj w żadne linki ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@alipoli55 Jeżeli robisz zwrot samodzielnie przez InPost to nie da się nadać bez maila i nr telefonu, system odrzuca. Kupujący może mieć rację. 😁

oznacz moderatorów

alipoli55
#9 Pomysłodawca#

dzięki

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

A dlaczego do paczkomatu a nie na adres firmowy? Wyrażasz na to zgodę?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio to już nie nasza sprawa , może kurier ,ale nadanie w paczkomacie .

@LEW433 jakoś ostatnio nudno tu na gadane , też Macie takie odczucie ? 🙂

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
jakoś ostatnio nudno tu

Mniej złośliwych 'porad" zbiega się (przypadkowo) z mniejszym zapotrzebowaniem na nie ze strony kupujących.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mdrogeria 

Nie wywołuj, nie wywołuj. Jest zbyt fajnie i spokojnie 🙂

oznacz moderatorów

alipoli55
#9 Pomysłodawca#

nie mam firmy

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@alipoli55 
Zwrot (odesłanie) towaru przez konsumenta powinno nastąpić na adres (fizyczny) wskazany przez sprzedawcę (chyba, że sprzedawca jako adres do zwrotów wskazał np. skrytkę pocztową).
Do odesłania na adres fizyczny sprzedawcy - nie jest niezbędny kupującemu ani adres e-mail ani telefon.
W tym przypadku najprawdopodobniej kupujący chce odesłać do paczkomatu (żeby było taniej - bo to On jest zobowiązany ponieść koszt odesłania), a nie do Ciebie - nie musisz (ale możesz) wyrażać na to zgody.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

alipoli55
#9 Pomysłodawca#

dzięki za pomoc . Allegro kazało podać.Kupujący jest b agresywny dlatego boję się ż może mnie nękać telefonami. Może wiesz dlaczego nie zwraca przez Allegro ? Myślałam że można zwrócić za pośrednictwem Allegro oni oddadzą pobrane pieniądze wysłane na moje konto i tyle Ale może to nie możliwe ?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@alipoli55 
Aby próbować domyślać się np. "dlaczego nie zwraca przez Allegro" wypadałoby wiedzieć "jak kupił" (jaka metoda dostawy i czy była objęta SMART!-em) ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów