anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytację wygrała osoba która mnie oszukała

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Witam. Jakiś czas temu pewna osoba wygrala moją licytację. Wpłata natychmiastowa. Na drugi dzień ta sama osoba wygrala inną moją licytację. Poprosiła mnie bym wysłał to jedną przesyłką by koszty wysyłki były mniejsze. Jako że prog wagowy przesyłki mogł być przekroczony poprosił mnie bym wyslal przesylkę i gdy będzie wiadomo ile dokladnie będzie kosztować wtedy przeleje mi pieniądze za drugą locytacjęi ewentualny większy koszt wysyłki. Tak zrobilem. Niestety kontakt się urwał, a pieniądze za drugą licytację nie wpłynęły mimo przypominania. Teraz okazało się że znowu ta sama osoba wygrala moją licytację. Pieniądze wpłynęły. Poprosiłem o dopłatę za licytację za którą nie zapłacił wcześniej. Zero odpowiedzi. Poza tym zaznaczoną miałem opcję wysyłki do paczkomatu , nie podał danych, typu nr paczkomatu, tel, e-mail itd. Przesyłka kurierem na adres będzie droższa. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

krzysiek4121
#7 Wielbiciel#

Taki kontakt miałem z oszustem: 

 

witam ....zdzwońmy się [edycja]

10.08.2022

Proszę Pana. W tamtym tygodniu wysłałem fotki na e-mail podany w allegro o czym poinformowałem Pana w smsie zero odzewu do dzisiaj. Pisze Pan żeby się zdzwonić i Pan nie odbiera. Przesyłka poszła wczoraj. W przesyłce tylko tylko przedmioty z wygranych aukcji. Koszt wysyłki równe 25zł. Tak więc proszę tylko o wylicytowane 47 zł. Tak jak mówiłem Panu w wcześniejszej rozmowie telefonicznej faktury na odbiorcę nie chcieli wystawić. Z koniem kopać się nie będę. Kod pocztowy podany w adresie na allegro nie zgadzał się z kodem poczty Nowe Iganie. Proszę o przelew na konto, (tu moje dane i nr. konta)

 

Przeczytano

10.08.2022

Nadal nie wpłynęła kwota 47 zł za wygraną licytację. Przesyłka została wysłana tak jak się umawialiśmy. Czekam na wpłatę.

 

Przeczytano

15.08.2022

Na wpłatę czekam do końca tygodnia, potem zaczynam pisać na każdym dostępnym portalu by uważano na allegrowicza o takim niku, nie omieszkam umieszczać takiej dopiski przy każdym komentarzu który wystawiam przy zakupach na all...
Taki mój monolog, bo zero odzewu . Po ostatniej licytacji gdzie wpłacił pieniądze napisałem do niego i odpowiedzi nie było zanim nie zaczęła się rozmowa tutaj. Nie pamiętałem ile było dokładnie dlatego napisałem 40 zł.:

 

Sprzedałeś przedmiot przez licytację za 239,99 zł.

 

Przeczytano

28.01.2023

Proszę o dopłatę 40 zł których mi Pan nie zapłacił za telefony które kiedyś panu wysłałem.

 

Przeczytano

28.01.2023

dobry duszek czuwa ...paczka nie zostanie odebrana ...pozdrawiam
10:00
zwrot wpłaconej kwoty 259.99 zł proszę dokonać przez allegro...pozdrawiam

 

Przeczytano

21.08.2022

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@krzysiek4121 trochę się pogubiłem ..ale jeśli dobrze interpretuje to kolejnej paczki do kolejnego zakupu kupujący (który nie zapłacił za poprzednio wysłany towar) teraz  nie chce odebrać.
 W takim wypadku jeśli sprzedaż jest prywatna to nie musisz przyjmować odstąpienia. Nie odbierając przesyłki kupujący naraża się na straty.

Musiałbyś @krzysiek4121 doprecyzować kilka kwestii m.in to czy sprzedawałeś prywatnie, zakup była na allegro czy allegro lokalnie , kupujący składał odstąpienie, reklamacje itd
wtedy dopiero ktoś będzie mógł precyzyjnie Tobie odpowiedzieć i poradzić co można zrobić w takiej sytuacji i do czego jesteś zobowiązany wobec kupującego.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Oddaj pieniadze za kolejny zakup i tyle.

W opisie aukcji napisz, ze nie chcesz aby uzytkownik ten i ten cos u Ciebie kupowal.

oznacz moderatorów