anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwość oszustwa i phishingu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bearlive
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Witam serdecznie,

Po opublikowaniu oferty konsoli dostałem szereg niepokojących próśb o podanie maila. Poniżej zamieszczam screeny.

3.png1.png2.png

Dodatkowo jedna osoba zakupiła sprzęt ale nie ma z nią żadnego kontaktu. Nie można z nią skontaktować się w czacie Allegro. Wysłała mi wiadomość z maila jattoiv@gmail.com o treści jak poniżej na screenie. Odpisałem podając wszystkie dane o które prosiła ale dostałem komunikat o twardym odbiciu oraz informację że ten mail jest "disabled". Wysłałem również odpowiedź na maila który ta osoba podała na Allegro hilljatto768@outlook.com i ta wiadomość zdaję się przeszła. Napisałem również do niej wiadomość SMS. Dzwoniąc na numer telefonu do tej osoby cały czas telefon jest wyłączony. Obawiam się że padłem ofiarą phishingu ze strony tej osoby. 

W dniu dzisiejszym ponownie wystawiłem sprzęt na sprzedaż. Jednak widzę w zakładce "Rozliczenia" że muszę rozliczyć się z Allegro od sprzedaży która nie dość że nie doszła do skutku to jeszcze może prowadzić do wymuszeń danych.

Proszę napisać co mam z tym zrobić? Czy mogę liczyć na zablokowanie powyższych użytkowników zwłaszcza ostatniego przypadku? 

5.png6.png4.png

7.png8.png

Pozdrawiam

Marcin Przybylski

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Bearlive Dziękuję za zgłoszenie. Zablokowaliśmy konta, które wskazałeś, również to, z którego dokonano zakupu. W sprawie zwrotu opłaty za obsługę tej transakcji proszę o kontakt przez  formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Bearlive
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂 Właśnie wypełniłem formularz.

Pozdrawiam

Marcin Przybylski

oznacz moderatorów