anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naciągacz z Afryki Patricia Ortega

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

witajcie. Poszperałem w allegro o naciągaczach z Afryki i teraz jestem roztrzęsiony.  Tydzień temu napisała do mnie Patricia Ortega (po angielsku) że chce kupić ode mnie gitarę. Nalegała żeby zapłacić przez PayPala. I tak się zaczęło, najpierw musiałem opłacić przesyłkę przez parcel2go shippment , tutaj w allegro też poczytałem że jest to jakiś przekręt. Łącznie za paczkę zapłaciłem 1400zł na konto jakiegoś nigeryjskiego banku. Potem kolejne płatności których już nawet nie pamiętam za co. Dopłacić musiałem że limit PayPal nie został osiągnięty, potem że agent PayPala się pomylił i zabrał jej więcej pieniędzy dla mnie. A teraz mam jeszcze zapłacić 1750USD bo jestem nowym użytkownikiem PayPala i muszę osiągnąć pułap 6100 USD zeby dostać te pieniądze. Jestem strasznie zdenerwowany i nie wiem co mam robić, to wszystko wyglądało tak profesjonalnie, miałem lekkie podejrzenia ale Patricia tak ładnie pisała i wgl że jej uwierzyłem. Proszę pomóżcie mi, jak mam odzyskać te całe stracone pieniądze, co ja mogę zrobić w tej sytuacji??

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

pinsplash
#21 Demiurg#

@OskiTa998  No to wtopa.... Policja, kontakt allegro... ale szanse niestety praktycznie żadne 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@OskiTa998 Nie wysyła się za granicę bez odpowiedniej wiedzy, nie wysyła bez kasy na koncie .Teraz zgłoszenie na Policję. Zakup odbył się poza Allegro?

oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

Tak poza allegro,  pisaliśmy tylko maile, ona wpłacała pieniądze na PayPala które są zawieszone do tej pory bo muszę wpłacić ostatnią kwotę, czego nie zrobię. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@OskiTa998 O matko i córko..... POLICJA ale pozegnaj się z pieniędzmi - tzw "przekręt nigeryjski" 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc, będę działał w tym kierunku

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej, jeśli są aż tak naiwne osoby, które chcąc coś sprzedać same płacą, to nie dziwię się, że interes tym naciągaczom kwitnie.

oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

No wiem, sam jestem w szoku że coś takiego mnie spotkało, niestety stało się,  może jestem zbyt naiwny, nie wiem , chce to teraz jakoś odkręcić i odzyskać swoje pieniądze.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@OskiTa998 Wydrukuj wszystko, wszystkie emaile, dokumenty, to co oni Ci przesłali itp.. i idź na policję. Wg mnie "szanse marne" ale są więc musisz to zrobić.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

Dobrze, Dzięki wielkie za pomoc. Może i nie odzyskam pieniedzy ale no tak jak mowisz trzeba próbowć

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@OskiTa998 Musisz działać tylko poprzez Policję .Życzę powodzenia.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

polecam na youtube kanal poszukiwacze okazji sa filmy o przekretach

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wystarczyło poczytać trochę artykułów tu na forum i zaniechać takiemu wałkowi ale jak zawsze Polak mądry po szkodzie. ale życzę powodzenia.

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

jak można nie wiedzieć o przekręcie nigeryjskim tongue-out

oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

No jak widać można, i nadal się ludzie na to nabierają i nabierać pewnie będą nadal niestety:(

oznacz moderatorów

X-8
#10 Popularyzator#

Mam 33 lata. Od 15 lat siedzę non-stop na necie ( i na fonie) i dopóki tydzień temu nie sprawdziłem na Allegro Gadane gdy do mnie napisał oszust - to nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak oszustwo nigeryjskie!  Zaznaczam że jestem obeznany z netem i technologią ( także analizowałem oszustwa giełdowe) - podsumowując - wcale więc się nie dziwię że ludzie nabierają się na to. Tym bardziej że potwierdzenia przelewów PayPal rzekomo dokonanych przez oszusta - są dosyć dobrze (na pierwszy rzut oka) podrobione - i można się nabrać na to,  po za tym sprzedawca chce sprzedać i gdy widzi potencjalnego kupca to załącza mu się chciwość, chęć zysku ( i naiwność) Dziwię się tylko temu że po zalogowaniu się do Allegro Lokalnie nie ma żadnego ostrzeżenia ( komunikatu np. Na Allegro czerwono) np. Uaktualnianej na bieżąco Listy numerów kont Allegro oszustów,  listy maili z których piszą oraz wyszukiwarki numerów kont Allegro oszustów,  wyszukiwarki maili z których atakują oszuści.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@X-8 Mam 33 lata. Od 15 lat siedzę non-stop na necie ( i na fonie)

To jest tak, jak z tą babcią.

Robiła babcia na drutach- przejechał tramwaj- i spadła.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@X-8 "nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak oszustwo nigeryjskie!  Zaznaczam że jestem obeznany z netem i technologią" - ja tu widzę niemałą sprzeczność😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Bojdu typowy nigeryjski przekręt.. Sprzedajesz i to ty płacisz kupującemu  ? Rozum to ci gdzieś tam z pazernością zniknął zapewne w smoleńskiej mgle . Zaoferowali ci pewnie dużo większą cene kupna poza aukcją i sie skusiłeś. No to masz 😉

oznacz moderatorów

OskiTa998
#8 Zapaleniec#

No właśnie o dziwo nie oferowali więcej. A ja po prostu chyba jestem za dobry i zbyt ufny że dałem się w coś takiego wciągnąć:(

oznacz moderatorów