anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagminne licytowanie i nie dokańczanie płatności...czy allegro ma zamiar wyciągać jakieś konsekwencj

marlinschen
#7 Wielbiciel#

Nagminnie mam licytowanie przedmiotów i oczywiście niedokańczanie płatności. Ostatnia sprzedaż 4 dni temu, płatność rozpoczeta i niedokonczona, prowizja naliczona, towar wstrzymany, brak ponownego automatycznego wystawienia aukcji. Kupujący oczywiście ma gdzieś odpowiadanie na wiadomości. Coś chyba nie tak działa jak powinno, kupujący bez żadnych konsekwencji licytują, blokują przedmioty, ogólna podłość i zlośliwość się szerzy a gdzie w tym wszystkim jest allegro?  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@marlinschen Cześć. Jeśli chodzi o transakcję na Allegro Lokalnie z 26 marca, to wcale nie została naliczona prowizja (możesz to sobie samodzielnie sprawdzić w zakładce Rozliczenia z Allegro).

Na opłacenie zamówienia kupujący ma 5 dni, a jeśli tego nie zrobi, oferta zostanie wznowiona automatycznie (lub nie, wznowienie możesz wyłączyć m.in z poziomu zakładki Zamówienia od kupujących).

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

marlinschen
#7 Wielbiciel#

No właśnie o to chodzi 5 dni czekania i nic. Kupują, nie płacą i nic się z tym nie robi, za 2 dni znowu ktos cos kupi i znowu 5 dni czekania i nic. Przeciez to jest niedorzeczne. Jesteśmy dorośli i trzeba ponosic konsekwencje za swoje decyzje...a może tak wszyscy powinniśmy zacząć zamęt siać i licytować bez opamiętania. 

oznacz moderatorów

ITFreak-Parts
#9 Pomysłodawca#

Ja rozumiem @marlinschen doskonale.

Chodzi o to, że taki sprzedający jak ja i w/w tracimy bezpowrotnie czas, czas który mija do czasu aż trafi się osoba uczciwa i zdecydowana.

Może warto byłoby wprowadzić z powrotem system komentarzy/ocen.

A takich delikwentów co kupują, a później nie płacą należało by obciążać kosztem prowizji od sprzedaży (którą miałby ponieść sprzedający), może wtedy takie przypadki zaczęły by powoli zanikać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ITFreak-Parts nie do realizacji po 1 obciążać musialoby allegro, po 2 konto licytującego założone 15min przed licytacja na dane z **piiip** wzięte bo komu nie chce się weryfikować kupujących? Ano allegro 

oznacz moderatorów

ITFreak-Parts
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie obciążanie przez Allegro miałem na myśli.

Fakt, weryfikacja kont pozostawia wiele do życzenia...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów