anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierozwiązana dyskusja a obciążenie kosztami sprzedajacego

shine88
#7 Wielbiciel#

 Sprzedalam klocki po synu na allegro lokalnie. Po 3 tygodniach od zakupu, sprzedajacy rozpoczal dyskusję. Z wiadomosci wynikalo, ze w zestawuie brakuje 11 elementow ( z 270) Z powodow technicznych nie mialam jak sie w niej wypowiedziec i nie mialam nawet jej swiadomosci.

PO 6 DNIACH OD ROZPOCZECIA dyskusji  i braku mojej odpowedzi allegro wyplacilo rekompensate kupujacemu w kwocie calowitej transakcji i obciazylo tym kosztem mnie.

Wedlug tego co czytam w regulaminie dyskusji nie zgadza sie to z ramami czasowymi :

(Jeśli kupujący rozpoczął z Tobą Dyskusję
  • masz obowiązek udzielenia odpowiedzi kupującemu w ciągu 24 godzin (z wyłączeniem dni wolnych od pracy)
  • brak Twojej odpowiedzi w Dyskusji w wymaganym terminie poskutkuje naszą reakcją i może wiązać się z konsekwencjami
  • jeśli nie uda Wam się dojść do porozumienia w Dyskusji rozpoczętej z powodu niedostarczonych zakupów, po 7 dniach kupujący może oznaczyć ją jako nierozwiązaną
  • jeśli nie uda Wam się dojść do porozumienia w Dyskusji rozpoczętej z pozostałych powodów, kupujący może ją oznaczyć jako nierozwiązaną po 14 dniach
  • oznaczenie Dyskusji jako nierozwiązanej daje kupującemu możliwość poproszenia o nasze wsparcie)

 

Dodatkowo do zakonczenia dyskusji pozostalo 2 tygodnie a kupujacy juz otrzymal zwrot.

Na tą chwilę ma więc kupiony przedmiot ( z brakiem 12 na 270klockow) a takze pelny zwrot wplaconej przez siebie kwoty. I to po 6 dniach od zgloszenia problemu.

Ja nie mam ani towaru ani pieniedzy.

Dyskusja sie jeszcze nie zakonczyla, nie rozumiem skad taka decyzja pracownika allegro. Czy to blad czy faktycznie tak jest?

Mam konto od 12 lat i nie mialam nigdy nawet negatywnego komentarza, takze nie bylo tu mojej zlej woli i kompletnie nie rozumiem skad taka decyzja.

Czy jest cos co mozna zrobic w tej sytuacji ?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@shine88 przykro mi, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Podjęliśmy decyzję o wypłacie środków z rekmpensaty, ponieważ nie udzieliłaś wyjaśnień w dyskusji w regulaminowym czasie. 
W ciągu najbliższej doby w dyskusji wypowie się nasz pracownik. Ja również skonsultuję tą sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

shine88
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, będę wdzięczna za pomoc w tej kwestii. Od rozpoczęcia dyskusji minęło 6 dni i została  zlecona wypłata, mimo iż zakończy siw dopiero 25 grudnia.  Kupujący  sam napisał ze dokupił brakujące elementy i wyniosło Go to 19zl, a zostało mu zwrócone 150zl. Ja nie mam ani klocków ani zapłaty na ta chwile. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@shine88 właśnie otrzymałam potwierdzenie, że nie będziesz musiała nam zwracać środków, które zostały przekazane kupującemu w ramach rekompensaty 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

shine88
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuje za szybka reakcję. Czy kupujący zwróci Allegro wypłacona rekompensatę ? Bo rozumiem ze mam z nim dojść do porozumienia i wysłać mu brakujące elementy tak jak chciał na laiczki dyskusji?

oznacz moderatorów

shine88
#7 Wielbiciel#

*na początku dyskusji 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@shine88 kupujący może pozostawić u siebie towar i rekompensatę. Wysłaliśmy Ci w tej sprawie wiadomość e-mail. Natomiast kwestię rozwiązania tego z kupującym muszę zostawić Tobie, z tego co zrozumiałam to dokupił już brakujące elementy. Mam nadzieję, że uda Wam się dojść do porozumienia! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie musi zwracać. Allegro wypłaciło rekompensatę w własnych środków, nie z Twoich. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja tylko dodam, że usunięto z wątku mój post, który nie naruszał żadnych zasad, a który zachęcał sprzedawcę w przypadku otwarcia Dyskusji do takiego działania, aby kupujący był zadowolony, bo wtedy sprzedawca uniknie podobnych problemów. Sprzedawca miał 24 godziny na odpowiedź, a odpowiedział po 6 dniach, a potem się dziwi, że Allegro wypłaciło rekompensatę. 

oznacz moderatorów

shine88
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 Sprzedalam klocki po synu na allegro lokalnie. Po 3 tygodniach od zakupu, sprzedajacy rozpoczal dyskusję. Z wiadomosci wynikalo, ze w zestawuie brakuje 11 elementow ( z 270) Z powodow technicznych nie mialam jak sie w niej wypowiedziec i nie mialam nawet jej swiadomosci.

PO 6 DNIACH OD ROZPOCZECIA dyskusji  i braku mojej odpowedzi allegro wyplacilo rekompensate kupujacemu w kwocie calowitej transakcji i obciazylo tym kosztem mnie.

Wedlug tego co czytam w regulaminie dyskusji nie zgadza sie to z ramami czasowymi :

(Jeśli kupujący rozpoczął z Tobą Dyskusję
  • masz obowiązek udzielenia odpowiedzi kupującemu w ciągu 24 godzin (z wyłączeniem dni wolnych od pracy)
  • brak Twojej odpowiedzi w Dyskusji w wymaganym terminie poskutkuje naszą reakcją i może wiązać się z konsekwencjami
  • jeśli nie uda Wam się dojść do porozumienia w Dyskusji rozpoczętej z powodu niedostarczonych zakupów, po 7 dniach kupujący może oznaczyć ją jako nierozwiązaną
  • jeśli nie uda Wam się dojść do porozumienia w Dyskusji rozpoczętej z pozostałych powodów, kupujący może ją oznaczyć jako nierozwiązaną po 14 dniach
  • oznaczenie Dyskusji jako nierozwiązanej daje kupującemu możliwość poproszenia o nasze wsparcie)

 

Dodatkowo do zakonczenia dyskusji pozostalo 2 tygodnie a kupujacy juz otrzymal zwrot.

Na tą chwilę ma więc kupiony przedmiot ( z brakiem 12 na 270klockow) a takze pelny zwrot wplaconej przez siebie kwoty. I to po 6 dniach od zgloszenia problemu.

Ja nie mam ani towaru ani pieniedzy.

Dyskusja sie jeszcze nie zakonczyla, nie rozumiem skad taka decyzja pracownika allegro. Czy to blad czy faktycznie tak jest?

Mam konto od 12 lat i nie mialam nigdy nawet negatywnego komentarza, takze nie bylo tu mojej zlej woli i kompletnie nie rozumiem skad taka decyzja.

Czy jest cos co mozna zrobic w tej sytuacji ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@shine88 Tak na przyszłość - zawsze przy reklamacji i założonej Dyskusji staraj się jak najszybciej załatwić sprawę tak, aby klient był zadowolony. Wtedy nie będzie problemów.

Teraz musisz zwrócić do Allegro kwotę rekompensaty wypłaconej kupującemu, inaczej Allegro może Ci zablokować konto. 

O zwrot towaru wysłanego kupującemu możesz się ubiegać, pisząc do niego i wysyłając mu pieniądze na jego odesłanie lub odbierając go własnym transportem. 

oznacz moderatorów

shine88
#7 Wielbiciel#

Dziekuję za odpowiedz. Czy kupujący ma obowiązek odesłania mi zakupionej rzeczy? Bo jesli nie, to szczerze watpie ze to zrobi, ma teraz i towar i pelna wplacona kwotę. Dzwonilam do Niego, mowil ze Jego satysfakcjonuje decyzja (dziwne, zeby bylo inaczej), a jesli mnie nie to mam sobie zalatwiac z allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wniosek do POK możesz złożyć po 14 dniach od zakupu, rekompensata jest wypłacana z zasobów własnych Allegro. Jeżeli zwrócisz kasę do Allegro to wówczas klocki powinny wrócić do ciebie, teraz to oni zapłacili za te klocki.😁

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zapominasz o najważniejszej sprawie

masz swoje prawa - tak na prawdę jesteś konsumentem wobec serwisu allegro

i od tego zacznij

allegro twierdzi, że nie musi odsyłać - oczywiście nigdy na tym forum nie podali przepisów

prawa stanowiących podstawę działania pok

złóż oficjalną reklamację do allegro w trybie konsumenckim z tytułu rękojmi

i domagaj się odpowiedzi dlaczego allegro nie zapewniło Ci bezpieczeństwa transakcji,

dało kupującemu pieniądze i klocki

dlaczego wypłaciło mu pełną kwotę za klocki, przy braku jak to argumentował kupujący kilku sztuk (jest to tzw wada nieistotna)

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-sprzedawca-moze-odrzucic-reklamacje-zgodnie-z-prawem

 

złamało ramy czasowe

kto jest przy wypłacie z pok właścicielem klocków

do tego możesz coś dołożyć odnośnie ukrywania istotnych informacji odnośnie regulaminu allegro w aspekcie jawnych i zrozumiałych warunków umowy jakie opisano w ustawie konsumenckiej i itp

jakim prawem masz coś płacić allegro - domagaj sie anulowania regresu wobec Ciebie

jak allegro chce wypłacać środki za całą wartość przedmiotu przy tzw wadzie nieistotnej to ich problem

ślij reklamacje jednocześnie do pok i do allegro

ten wątek sobie poczytaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/nieuczciwa-wyp%C5%82ata-z-pok-...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @LEW433 no i wszystko się wyjaśniło, były założone dwa wątki, ja wypowiadałam się tylko w jednym. Połączyłam je teraz w jeden. Nikt nie usunął Waszych wypowiedzi (z wyjątkiem tych, które łamały regulamin i nie były na temat). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zauważyłem wpisów łamiących regulamin, oprócz odnoszenia się do mnie użytkownika xyz, dziękuje za wyjaśnienie.😊

oznacz moderatorów