anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesłuszne przyznanie rekompensaty przez Allegro.

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Witam was drodzy użytkownicy. Mam taką bardzo nie miłą sytuacje która spotkała mnie na Allegro, od 6 lat korzystam z konta i tak jak każdy kupuję częściej i rzadziej sprzedaje coś.

Zdarzyła mi się sytuacja jakoś na początku tego roku, sprzedawałem telefon, po otrzymaniu pieniążków przez PayU telefon został wysłany do kupującego, kupujący stwierdził że ma jakieś tam mikrorysy na aparacie telefonu, więc zaczął się spór, allegro co jakiś czas odpisywało, Ja rzadziej ze względu na to że Allegro lokalnie i ich aplikacja "kulała" nie byłem w stanie zobaczyć ich treść i również kupującego, lecz co jakiś czas zerkałem na allegro i z kilkudniowym opóźnieniem odpisywałem im, zaproponowałem z zapytaniem rekompensatę w wysokości 100zł użytkownikowi lecz on do mnie telefonował że potrzebuje 400zł, na co mu odparłem że rekompensata jest moja dobrą wolą z tego względu że telefon jak był wysyłany to był sprawdzany, a zdjęcia które na sporze dołączył było widoczne że telefon był strasznie zatłuszczony i pobrudzony (źle użytkowany) na co odparłem że mógł sam to uszkodzić , allegro z góry przyznało jemu rekompensatę w wysokości kwoty 100zł na co odpisałem ze nic nie dostanie ze względu na to że telefon był sprawny itd. Dziś mam zablokowane konto allegro i dług w postaci 100zł tym bardziej że to było moje zapytanie o 100zł gdzie później stwierdziłem że nie przeznaczę jemu rekompensaty ze względu na uszkodzenia mechaniczne, allegro wymusza opłatę 100zł co mam w tym przypadku robić? Nie zapłacę ani złotówki za coś czego telefon nie miał i na dodatek prosiłem aby kupujący chociaż przedstawił czy paczka była cała przy kurierze na co on stwierdził ze kurier szybko sobie poszedł.

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Jak już Pani się tutaj udziela to pozwolę sobie zabrać słowo na temat sprawy mojej żony jak i jej konta

Po pierwsze jest to zwykła złość z waszej strony bo już wam tłumaczę dlaczego jest tak podyktowane, konto na allegro Marcin4682 mam od kilku ładnych lat, żona ma konto na pewno ponad rok czasu strzelam i nigdy nie było żadnego problemu z tego tytułu, pomimo że mamy ten sam komputer, te same dane, to samo ip i nigdy nikt nie zwracał na to uwagi pomimo że czasem żona zamawiała nawet na moje dane do wysyłki, nagle Allegro zaczyna blokować konto mojego Ojca i (gdzieś koło 10 lat to konto ma on) to zostało mu je również zawieszone, dzisiaj zostało zawieszone mojej żonie gdzie nie mam żadnych uprawnień do tego konta i wszystko trafem akurat w sytuacji gdy allegro się postawiłem że nie zapłacę tej kwoty za niesłuszne przyznanie mi mojej winy z tytułu rekompensaty i tutaj dopiero się zaczyna to wszystko, tak to od X lat naprawdę nigdy nie miałem żadnych wątpliwości, nie raz opłacałem może i z opóźnieniem ale nie było problemów jeżeli chodzi o płacenie za korzystanie z usług waszego serwisu teraz niech każdy tutaj wie jak wy działacie, zablokowaliście konta wszystkim gdzie oczywiście starsza osoba machnęła na to ręką ponieważ on już ze względu na wiek nie korzysta z serwisu tak często.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Marcin4682 

Dopóki nie spłacisz POK wszystkie Twoje konta, konta należące do członków Twojej rodziny i każdej innej osoby w jakiś sposób z Tobą powiązanej (adres zamieszkania, adres IP, itp.) mogą być i zapewne będą blokowane na podstawie art. 2.13 regulaminu Allegro.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573 

Czyżby Allegro stosowało odpowiedzialność zbiorczą 🤔 

Za długi i inne rzekome przewinienia odpowiada wyłącznie właściciel kont, które są zarejestrowane na jego nazwisko, ale nie żona czy ojciec tej osoby. To naruszenie dóbr osobistych.

Inna kwestia to fakt, że Allegro ot, tak nagle przyznaje rekompensatę bez konieczności składania wniosku, podczas gdy inni poszkodowani zmuszeni są do składania wniosku. 

Czyżby ktoś był tu lepszy od innych poszkodowanych? Moim zdaniem Allegro działa tu zbyt pochopnie.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

"Czyżby Allegro stosowało odpowiedzialność zbiorczą "

Nic podobnego. To zwykłe zabezpieczenie swoich interesów.

"Inna kwestia to fakt, że Allegro ot, tak nagle przyznaje rekompensatę bez konieczności składania wniosku, podczas gdy inni poszkodowani zmuszeni są do składania wniosku."

Ja też bym wolał, żeby w Allegro było tak, jak jest w innych dużych platformach sprzedażowych, gdzie wystarczy zgłosić brak towaru albo istotną niezgodność z opisem, żeby dostać swoje pieniążki z powrotem. Myślę, że po ostatecznym rozdzieleniu Allegro na dwie platformy - tj. na profesjonalne Allegro i na wirtualny szaberplac Allegro Lokalnie następnym krokiem będzie zmiana w POK idąca właśnie w tym kierunku.

 

 

 
____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573

Wszystko fajnie, ale czemu zawinili żona i ojciec?

Skoro w ten sposób chcą przyznawać rekompensaty, niech tak będzie. Dlaczego jedni muszą składać wniosek i przedstawiać wszelkie możliwe dowody, a inni nie?

Co do Allegro lokalnie powinny obowiązywać te same zasady, co na tradycyjnym Allegro. Wystawiasz, to po złożeniu ofert masz obowiązek sprzedać, nawet, jeśli aukcję kończysz przed czasem.

Często odnoszę wrażenie, że są tutaj równi i równiejsi.

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Marcin4682 tak allegro jest bezwzględne gdy chodzi o piniadze, podejrzewam, że będą ci utrudniać co tylko mogą i na wszystkie możliwe sposoby. Całej rodzinie, a nawet obcym spod tego samego adresu mogą poblokowac konta. Nie daj się zastraszyc. Nie masz żadnego obowiązku ostatecznego uznania tej reklamacji a regulamin allegro nie ma zastosowania w procesie reklalacyjnym. 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Marcin4682  nie wszyscy tu piszący jesteśmy pracownikami allegro i nie możemy Ci pomóc bezpośrednio. Z mojego doświadczenia. Allegro blokuje najpierw jedno konto a gdy nie uzyskuje zadowalających efektów blokuje pozostałe konta korzystające z tego samego IP. A odwołać , można się tylko do sądu. Wybór należy do Ciebie.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@BURZYNSKID 

Opowiedz trochę więcej o swoich doświadczeniach z blokadą kont. Którą drogę wybrałeś? Walkę z Allegro w sądzie, czy spłatę zadłużenia?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Client:79179573  U mnie to było proste, przeoczyłem termin. Zapłaciłem i pracuję na allegro do dzisiaj. 

oznacz moderatorów

Iwona567890
#8 Zapaleniec#

dzień dobry. Chciałabym wiedzieć jak zakończyła się spraw?

oznacz moderatorów