anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwa wypłata z POK kupującym 5000 zł na allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

 

Mam problem z wypłatą POK dla dwóch klientów. Parę miesięcy temu sprzedałam dwie hulajnogi elektryczne, nowe oryginalnie zapakowane na gwarancji producenta. 

Sprzedaż była prywatna stąd żadnych paragonów i faktur. 

Po sprzedaży nie wchodziłam na profil allegro,poniewaz nie miałam takiej potrzeby. 

Dziś weszłam na profil, zauważyłam blokadę na koncie. 

Kupujący postarali się o rekompensatę z POK chociaż nikt się że mną nie kontaktował (telefonicznie), wiadomości na profilu były, jednak o nich nie wiedziałam.

Teraz allegro żąda ode mnie wpłaty 5000 zł, a kupujacy mają i używany już towar i pieniadze.

Hulajnogi były na gwarancji producenta, wystarczyło skontaktować się ze mną telefonicznie. 

Czy ktoś miał podobna sytuację? Jak mogę sobie z tym poradzić? 

oznacz moderatorów
117 ODPOWIEDZI 117
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Kontakt z allegro jest, jednak upierają się przy swoim. Zwrot kasy do nich. 

oznacz moderatorów
mrpartner
#12 Orędownik#

Skoro im wypłaciło to napewno oni mają te hulajnogi.

Pisz do nich by je zwrócili. 

Proste 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@electrodrop A dlaczego Allegro im wypłaciło? Co sie stało. Zadowolony klient nie korzysta z POK...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Zapewne brak kontaktu z sprzedawcą do tego ich skłonił.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@electrodrop  To niech ci może Allegro odda hulajnogi, wtedy im zapłacisz.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

a mi to wygląda na próbę wyłudzenia odszkodowania od allegro, niech serwis się tym zajmie, a nie lekką ręką rozdaje kasę z POK, a potem ściga bogu ducha winnego sprzedawcę. Jak to jest, że sprzedawcy robi się problem ze zwrotem prowizji kilku złotych, a kupującemu bez oporów wypłaca się z POK 5000zł ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@mikeza  Tak ja mówisz- To co wyprawiają to jakaś wolna amerykanka.

Swoją drogą to ktoś utrzepał niezły interes- Hulajnoga za free.

Może jeszcze dadzą kupującemu darmowe doładowania, a koszt prądu przeniosą na sprzedającego. Taki dożywotni bonus od Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 @mikeza  Możliwe że macie rację ale jak skontaktować się z z sprzedawcą. Sam napisał że go nie było, zapomniał o sprawie.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433  Nam nie chodzi jak się skontaktować z kimkolwiek- Tu chodzi o to że bez twojej wiedzy rozporządzają twoją kasą. Tobie potrafią wstrzymać wypłatę środków- booo Tak, ale w odwrotną stronę nie potrafią się wstrzymać do wyjaśnienia?

21 wiek, telefony- rozmowy bez limitów i nie mogą się skontaktować ze sprzedającym w tak ważnej dla niego sprawie?

oznacz moderatorów
electrodrop
#9 Pomysłodawca#

Okay, ale hulajnogi są używane więc straciły swoją wartość więc nawet te 2500 zł nie powinno zostać wypłacone. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@electrodrop Widocznie kupujący mieli problem z towarem, chcieli reklamować, nie było kontaktu mailowego, bo reklamacji nie składa się telefonicznie, dlatego złożyli wnioski do POK i Allegro wypłaciło im odszkodowania. Kupujący nie muszą korzystać z gwarancji producenta, mogą składać reklamację sprzedawcy z rękojmi.

Allegro bez sądu do zwrotu tej kwoty Cię nie zmusi, ale zapewne zablokuje Ci konto i wszystkie konta powiązane, rodziny itp.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@electrodrop  jeśli klienci nie reklamowali towaru, to jest to bezpodstawne wyłudzenie, udaj się z tym do UOKIK zgłoś oficjalną skargę, co innego jak byś olał reklamację czy nie dostarczył towaru to oki w tym przypadku nie miało to miejsca, kupujący mógł spakować wadliwy towar i odesłać z pismem reklamacyjnym lub zadzwonić a tego nie zrobili 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 To nie jest wyłudzenie, pieniędzy nie musi zwracać, ale konto może być zablokowane - nie narusza to prawa. A pisałeś, aby nie straszyć POK-iem. Dwa wątki tylko dziś na ten temat.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  Właśnie jest to dla mnie nie jasne prawnie na jakiej podstawie osądzają zasadność wypłaty i potem nakładają blokady sprzedawcom, ( nie mówię tu o przypadkach nie wysłania towaru itp. ) co innego jak by ze swoich wypłacali i nie ściągali ze sprzedawców to rozumiem, mają gest i zasoby  🙂 

Ciekawe czy jest tu na forum ktoś z kogo to ściągnęli i na jakiej prawnej podstawie ? Chyba ze to tak jak piszesz straszak blokada i wymuszenie zwrotu jak się uda to są do przodu jak nie to trudno wkalkulowane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@kostas11  jak to jest przysłowiowa stówa- to pewnie sprzedający odda. W przypadku 5-ciu kółek /audi z kołem zapasowym/🤣 to chyba będą w plecy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Teraz często nie ma kola zapasowego, zestaw naprawczy.😁

oznacz moderatorów
mitjan-meble
#2 Obserwator#

Proponuje poczytać opinie pracowników allegro po forach - klient jak nie ma racji i tak ma racje. Wiec co kupujacy nie zrobi  to allegro i tak przyklasnie i odda kase, zablokuje sprzedawce itp..

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

niestety takie podejście do sprawy allegro to jawne zachęcanie do wyłudzenia wypłat z POK.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów