anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oddalenie czasu wznowienia aukcji

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

Mam już dość kupujących z ukr. Licytują na lokalnie , podbijają cenę , wygrywają i mają gdzieś , nie mają kont żeby zapłacić albo nie ogarniają tematu . Specjalnie kończyłem ostatnia aukcje tak żeby mieć dwa dni na wysyłkę , oczywiście znowu ukr i zero odzewu . Aukcja niby wznawia się automatycznie ale już nie ma mnie na miejscu więc nie będę miał możliwości wysłać paczki . Musiałem wznowienie anulować żeby rozpocząć je za tydzień . Jest możliwość zwrotu kosztów wystawienia albo odroczenia rozpoczęcia aukcji o tydzień ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TUTALIN Jeśli transakcja nie jest opłacona (lub klient nie wybrał opcji płatności przy odbiorze/za pobraniem), nie pobieramy opłaty za obsługę transakcji w Allegro Lokalnie. Jeżeli chodzi o koszty promowania, zazwyczaj nie są zwracane. Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły, dlatego możesz spróbować ubiegać się o anulowanie opłaty, pisząc przez ten formularz.

Niestety nie można wybrać terminu, w którym nieopłacona oferta się wznowi. Dzieje się to automatycznie po 5 dniach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Skąd wiesz, że to kupujący z Ukrainy? Przecież nie masz danych osób licytujących, ani tych, które wygrają aukcje i nie zapłacą.

oznacz moderatorów

Basetka
#9 Pomysłodawca#

Mail przychodzi, a tam masz informacje że zakupu dokonał np. Client xxxxxxxx (Wołodymr Zxxxxxxx).
Reszty można się domyśleć.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Faktycznie, w mailu są te dane 🙂 Ciekawe, że w zakładce "zamówienia" imię i nazwisko pojawia się dopiero, gdy ktoś zapłaci.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma 5  dni i jak nie opłaci to nie kupi, może zwykle Allegro ale czytam że teraz i tam są problemy, kupujący ma 30 dni na zapłatę(możesz zmienić przy wystawianiu) , ja uważam nie chcesz kupić nie licytuj.

oznacz moderatorów

Basetka
#9 Pomysłodawca#

@TUTALIN 

@nat_not 

Nie tylko Ukraińcy tak robią. Polakom też się często zdarza. 
Ja w zasadzie unikam już promowania produktów bo tak jak @nat_not pisze opłaty nie są zwracane i 8,90 zł idzie do piachu 😞
Najgorzej jak promujesz produkt za 1 zł (zdarzają się takie promocje), ktoś wylicytuje i nie płaci, a potem aukcja wznawia się przy kosztach promowania 8,90 zł. Raz miałam taką sytuację i teraz wolę nie promować produktów. 

oznacz moderatorów