anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłata za wyróżnienie?????

MAMY ROZWIĄZANIE!
ckanula
#8 Zapaleniec#

Kupujący wylicytował przedmiot na moim Allegro lokalnie - nie zapłacił brak kontaktu - kto zwróci koszty wyróżnień?, wznowienie znów je nalicza.... mam rozumieć, ktoś może wygrywać aukcje, nie płacić a ja płacę Wam za każde wystawienie, wznowienie i wyróżnienie?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
mwmonety
#21 Demiurg#

Opłaty za wyróżnienie nie są zwracane tak na lokalnym jak i na normalnym allegro . 

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

czyli samowolka,  mogę wystawić 100 ofert, zapłacić za wyróżnienie - kupi debil, nie zapłaci i zapłacę ja - no układ wzorowy...- według mnie Allegro samo może licytować poprzez swoich ludzi - i co im zrobisz - masz ochronę??????

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ckanula oferta zgodnie z Twoim życzeniem została  wyróżniona  ,a za ta usługę należy się prowizja i nie ma ona związku ze sprzedażą , obciąż klienta ....

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

życzeniem to była sprzedaż i zapłata - można wystawiać 100 razy - nie zapłaci i co - 100 razy mam za to płacić....  to moja wina, czy brak ochrony sprzedającego na Allegro lokalnie  ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Taki regulamin. Wyróżnienie to dobrowolna opłata🤗

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

MOŻE DUZYMI LITERAMI BO CHYBA SŁABO : WYSTAW AKUCJĘ - WYRÓZNIJ - WYLICYTUJE JĄ KTOŚ KTO NIE ZAŁACI - DRUGI RAZ WYSTAW AUKCJĘ WYRÓŻNIJ - WYLICYTUJE JĄ KTOŚ KTO NIE ZAŁACI - TRZECI, CZWARTY , SETNY TO SAMO .... ALLEGRO ZGARNIE KASE A TY CO MASZ - WIDZISZ TU OCHRONĘ SPRZEDAJĄCEGO?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ckanula Wyróżnienie to dodatkowa, nieobowiązkowa usługa a Allegro przecież nie działa charytatywnie. Ogłoszenie wyróżnione, usługa wykonana, opłata pobrana. 
Na Allegro nie ma czegoś takiego jak ochrona sprzedającego. 

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

Czyli na nic zdają się informacje : nie masz zamiaru kupować nie licytuj... każdy może podać cenę z kosmosu, wygrać - nie zapłacić a Ty głupi płać Allegro za to, że chciałeś zwiększyć popularność ogłoszenia... dobre, 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Można jeszcze "pogrubić", ale to nie zmieni że to dodatkowa dobrowolna oplata.😖

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

W takim razie może być tak oczywiście hipotetycznie: Allegro ma swoich ludzi, wylicytują Twoje licytacje i nie zapłacą... za wyróżnione na Allegro lokalnym po kilkaset razy i co?, masz wrogo nastawionego człowieka, założył 100 kont - licytuje, wygrywa i nie płaci... ?  wniosek taki płacisz za wyróżnienie a nijak nie jesteś chroniony...wystaw aukcje na Allegro lokalnie wyróżnij - ja wszystkie wygram nie zapłacę, wtedy będziemy polemizować.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ckanula, niestety ta opłata jest bezzwrotna, ponieważ wywiązaliśmy się z umowy i promowaliśmy Twoją ofertę. Nie mamy wpływu na decyzje zakupowe kupujących.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@mr_oma Nie macie wpływu a powinniście, bo też mam sporo przykrych doświadczeń z wyróżnieniami i obecnie to nawet jak mam pakiet darmowych to wyróżniam tylko niektóre i to tańsze pozycje aby zmniejszyć ryzyko oddania wysokich prowizji za coś co nie zostanie opłacone .Oferty wyróżnione są bardziej widoczne ,niestety często przez osoby które lepiej aby ich nie widziały . Wystarczy dwóch co wywinduje ceny i kontakt się urwie a sprzedawca zamiast się cieszyć ze sprzedaży musi liczyć straty . Prowizja od wyróżnienia powinna być zwracana w przypadku rezygnacji lub naliczana temu co zrezygnował.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mr_oma: wystarczyłoby aby w regulaminie serwisu był zapis, że w/w sytuacji kupujący jest zobowiązany do pokrycia wszelkich kosztów/strat sprzedającego.

Tak samo jak ktoś coś kupi a nie odbierze przesyłki bo mu sie odwidzi. Powinnien byc zwrot za materialy uzyte do pakowania, czas poswiecony na tę/tą czynność, stanie w kolejce na PP itd.

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

ok opłata bezzwrotna , prześledź co pisałam wcześniej, to raczej wyzysk a nie umowa

oznacz moderatorów
ckanula
#8 Zapaleniec#

DOBRE : KLIKAM ODPOWIEDZ I WYŚWIETLA SIĘ - PROBLEM ROZWIĄZANY... Szanowna Pani bardzo proszę o zapoznanie się z problemem - następnie o odpowiedź. Skoro nie macie wpływu na decyzję, na co macie, bo chyba na wpływy...Niech Pani moderatorka wystawi 100 ogłoszeń (opłaci wyróżnienie)  - ja wylicytuję i nie zapłacę ok - proszę podać kogo mam skarżyć w takiej sytuacji: Panią, Allegro czy może siebie?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ckanula Musiałeś kliknąć ,oznacz jako rozwiązanie’. 
Wracając do tematu - nie masz kogo skarżyć a jeśli już kogoś to kupującego (w sądzie z powództwa cywilnego) bo finalnie to on jako jedyny nie wywiązał się z umowy w całym gronie…

Allegro oferuje usługę i się z niej wywiązuje.
Jak pojedziesz taksówką na rozmowę o pracę i jej nie dostaniesz to będziesz oczekiwać od taksówkarza zwrotu pieniędzy za kurs? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niech idzie do sądu, to tak samo jak sprzedajacy nie wysalają towaru mimo wygranej licytacji, z pewnością warto iść do sądu.😑

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie warto iść do sądu ale jeśli sobie kolega życzy to kto mu zabroni? 😄

oznacz moderatorów