anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opcja kup teraz.

Client:68883970
#7 Wielbiciel#

Witam, czy jak wystawiłem opcje kup teraz to jak ktoś skorzysta z tej opcji to ja przy aukcji będę widział że ktoś z niej skorzystał, że rozpoczął płatność kupujący? Czy kupujący potrzebuje od sdprzedajacego jakichs danych typu (nr tel) przy opcji kup teraz? Bo na mojej aukcji z opcją kup teraz kupujący niby skorzystał z tej opcji a na numer tel (sms/MMS) dostałem jaskis dziwna wiadomość z podejrzanym linkiem. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To może być próba wyłudzenia ,nie wchodź w takie linki .Po zakupie otrzymujesz od allegro dane kupującego i wysyłasz dopiero jak będą pieniądze na twoim koncie.

oznacz moderatorów

Client:68883970
#7 Wielbiciel#

A mam zgłosić gdzieś tego użytkownika który próbował to zrobić?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Podejrzane oferty możesz zgłaszać na Allegro Phishing .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:68883970 Cześć. Jeśli masz możliwość, załącz proszę screena tej wiadomości. Sprawdzimy to konto.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:68883970
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210806_190837_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210806_191415.jpg

Screenshot_20210806_190751_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210806_190805_com.android.chrome.jpg

 pierwszy scrren powinien być ostatnim. Po tej treści ta osoba juz nic nie napisala.

Ja pierwszy raz próbowałam cos sprzedać na allegro i ta osoba byla chetna zeby mi pomóc co widać po tresci. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:68883970 My twoich obrazków nie widzimy, musi zatwierdzić moderator. Takie prośby o nr telefonu, jakieś zrzuty że zapłacił itd. to trąci oszustwem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Że to może być oszustwo to czuć na odległość. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:68883970 bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie. Zablokowaliśmy wskazane przez Ciebie konto. Na przyszłość to czy kupujący dokonał wpłaty możesz sprawdzić w tej zakładce, jeżeli nie ma tam informacji o zakończonej płatności nie wysyłaj przedmiotów. Tutaj znajdziesz bezpłatny kurs o sprzedaży i zakupach na Allegro Lokalnie, a w razie problemów możesz liczyć na pomoc naszej społeczności tutaj 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów