anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OSTRZEŻENIE dla Sprzedawców

mariuszo_76
#8 Zapaleniec#

Witam, kolejny raz zdążyło mi się, że krótko po wystawieniu przedmiotu dostałam sms z ALLEGRO, że przedmiot został sprzedany i żebym kliknęła w link w celu odbioru należności. Wcześniej zgłaszałam to do Allegro, ale widać nadal nie poradzili sobie z oszustami. 

Nie klikajcie, nie wierzcie, sprawdzajcie wiarygodność sms bezpośrednio na koncie Allegro.

Mam nadzieję, że ktoś to czyta i kogoś uratuje ta wiadomość przed utratą pieniędzy. Wiem, że taki sam schemat jest też stosowany w bankach. 

IMG_20230817_141807.jpg

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mariuszo_76 Dziękuję za zrzut ekranu, zgłosiłam link do zablokowania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:83698667
#7 Wielbiciel#

Też tak miałem. Dostałem linka. Kliknąłem go, ale na szczęście sprawdziłem to na stronie allegro i nie było tam żadnej informacji o sprzedaży 

oznacz moderatorów

mariuszo_76
#8 Zapaleniec#

Za pierwszym razem też kliknęłam w link. Jednak przed zalogowaniem się do banku sprawdziłam na Allegro. Nie było sprzedaży. Wiadomości są dostarczane krótko po wystawieniu przedmiotu. Podobnie jak na **piiip**. Wystawienie przedmiotu i wiadomość na Whatsapp.

oznacz moderatorów

mariuszo_76
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, jednak tj.kolejny raz. Jest szansa na to, że z Waszego nr będą przychodziły wyłącznie smsy wysyłane przez uprawnione osoby? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mariuszo_76 


Jest szansa na to, że z Waszego nr będą przychodziły wyłącznie smsy wysyłane przez uprawnione osoby? 


Nie ma takiej szansy, oszuści potrafią dzwonić z każdego numeru, nawet z twojego numeru do ciebie.

Po prostu trzeba być bardzo ostrożnym i podejrzliwym przy kazdym telefonie czy sms'ie

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To nie jest sms od allegro tylko tzw maskowanie numeru. Nielegalna sprawa. Tak samo robą na innych portalach. Ja takie smsy dostawałam podszywające się pod O*x. Teraz takie czasy , że nawet Twój własny numer telefonu potrafi zadzwonić z jakimś przekrętem i trzeba bardzo uważać... Nie podawaj telefonu w aukcji to nie będą pisać. A jak już podałaś to przeważnie ze 2 tygodnie zamęczają nowe konta mailami i telefonami, a potem przynajmniej u mnie się to uspokajało.

oznacz moderatorów

mariuszo_76
#8 Zapaleniec#

Pożyteczna odpowiedź 🙂 dzięki.

Już kasuję nr

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@AnnaG-Antyki o*x poradziło sobie z tym, nr tel. jest widoczny tylko dla zalogowanych osób, a aby utworzyć konto i się na nie zalogować trzeba wpisać kod, który przyjdzie smsem. To bardzo utrudnia sprawę oszustom. Numer telefonu nie tak prosto "stworzyć", co maila. Na allegro lokalnie można o takich zabezpieczeniach pomarzyć, tu każdy może założyć konto bez żadnej weryfikacji i spamować z prośbami o mail, a numer tel. sprzedającego widzi każdy bez logowania. Allegro lokalnie to raj dla oszustów.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Zgłaszać do Allegro nie ma sensu, oni (prawie) nic nie robią, aby allegro lokalnie było wolne od oszustów. Gdyby chcieli to by rozwiązali problem w 1 dzień.

oznacz moderatorów