Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam
Taki pech że mam do wysłania kilka paczek i na gotowo będą miały 66cm, ale lekkie, do paczkomatu wejdzie, ale jak w praktyce to wygląda, czy jest jakaś tolerancja i wybaczają? Poproszę o rady w praktyce jak to wygląda, komu dołożyli dopłate odrzucili i miał jakiś problem za nadwymiar, nadany nieprawidłowo itp
@arturnowakowski1 w paczkomatach InPost jest zapas 2 cm
@Client:44052296 no nie wiem, mi do skrytki C ciężko było wcisnąć paczkę nieprzekraczającą wymiarów, chociaż akurat chodziło o wysokość (41 cm), nie wiem jak z długością/głębokością.
Jeżeli chodzi o wymiary skrytek, to są różne wersje Paczkomatów i mogą wystąpić niewielkie różnice w ich wymiarach.
Do tego przesyłki są automatycznie ważone i mierzone w sortowni. Tak więc dopłata jest niemal pewna. Tu nie ma znaczenia czy się zmieści do skrytki w Paczkomacie.
Sprawdzone info? W takim razie wyśle pocztą polską bo tam się pytałem i Pani w okienku machnęła ręką z ironicznym uśmiechem że za 1-2 cm nikt się nie przyczepi szczególnie jeśli paczka nie jest ciężka.
Na poczcie się nikt nie przyczepi ale tu masz skrzynkę która nie jest z gumy i nic się nie naciagnie
malonrego. Uważam że InPost nie ma żadnych tolerancji ani zapasów. Mierzyłam paczkomat kiedyś i on ma śruby wystające wewnątrz i nie ma mapy o wciśnięciu czegoś co ma 1 cm za dużo
W przypadku Pocztexu, tolerancja wynosi +5% dla najdłuższego boku.
Są różne generacje Paczkomatów. Stąd różne formy numeracji maszyn (różne generacje mają różny format numeracji). Niestety mogą się one nieznacznie różnić w wymiarach skrytek.