anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pełne dane sprzedającego na etykiecie InPost

AlexMegane
#1 Nowicjusz#

Kiedy kupuję i odbieram przesyłkę na etykiecie w danych kupującego i sprzedającego jest sam email i numer telefonu. Natomiast kiedy sprzedaję i przygotowuję etykietę to w danych kupującego nadal jest email i numer telefonu a w danych sprzedawce są kompletne moje dane tj. imię i nazwisko, adres  i numer telefonu... . Jak to zmienić ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

br.
#21 Demiurg#

@AlexMegane  Jak zmienić dane sprzedającego?

Możesz się na przykład przeprowadzić i już będzie inny adres.

Chcesz  adres zmienić czy usunąć?  Czy dane firmy są tajne?

W przypadku kupującego adres jest zbędny, od początku działalności InPostu  na etykiecie był tylko  numer telefonu i adres mail, bo tylko tyle potrzeba do paczkomatu, i tak już zostało. I to wystarczy.

oznacz moderatorów

AlexMegane
#1 Nowicjusz#

Usunąć, nie jestem firmą tylko osobą prywatną.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@AlexMegane  Teraz rozumiem.  Wzór etykiety  opracował InPost  i żeby zmienić powinieneś  do nich ten wniosek  racjonalizatorski zgłosić. Ale obawiam się że to będzie trudne bo te wszystkie dane oni mają w systemie informatycznym  więc taka zmiana to jakby mała rewolucja.

Poza tym do wielu sprzedawców podjeżdża kurier po odbiór paczek, czy kurier miałby mieć adres w pamięci,  czy na osobnej kartce?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedawca, a tym samym nadawca przesyłki - nie podlega anonimizacji!

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@br. Anonimizacja danych – polega na przekształceniu danych osobowych w sposób uniemożliwiający przyporządkowanie poszczególnych informacji do określonej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Halfrunt  Dziękuję.  Ja czasem umiem czytać i nawet zdarza się wiem co który wyraz znaczy.

Myślałem że  to ty się pogubiłeś na tym wymyślnym słowie, albo klawisze sie poplątały 😂

oznacz moderatorów

AlexMegane
#1 Nowicjusz#

To ciekawe co piszesz, bo wielokrotnie dostawałem przesyłki do paczkomatu od osób prywatnych i w polu sprzedawcy był tylko adres email i numer telefonu

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@AlexMegane Zapewne przesyłka prywatnie wysłana bezpośrednio z inpost, z ominięciem systemu Allegro, czy nie tak? 

oznacz moderatorów