anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Plaga nie opłacania zamówień.

MAMY ROZWIĄZANIE!
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ponad połowa ludzi licytujących moje produkty zwyczajnie nie odzywa się i nie opłaca zamówień. Często wygrywają licytacje przebijając inne oferty. Czy allegro planuje coś zrobić z tym procederem? Ja mam zablokowany towar na 5 dni a w dodatku tracę możliwość sprzedaży. To bardzo uciążliwe.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
pinsplash
#21 Demiurg#

@brickstory taki "urok" lokalnie. wystawiaj na zwykłym.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

A jest inaczej?

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

A czy można wnioskować o zablokowanie użytkownika przez Allegro?
Jedna rzecz sprzedaje się u mnie już 1,5 miesiąca. Trzeci raz z rzędu ta sama historia. Przebijanie ofert i potem cisza.
Konto założone 3 miesiące temu na jakieś dziwne dane.

 

Można gdzieś to zgłosić?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#


@Olek41982 napisz do allegro to zablokują jak robi to dla zabawy 🙂  

A z fałszywymi kontami to nie problem bo wystarczy maila i można cuda wyprawiać 🙂 

Był pomysł ale umarł https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/weryfikacja-kupuj%C4%85cych-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na zwykłym nie jest wiele lepiej ,licytują wygrywają i jak zobaczą że można gdzie indziej kupić taniej to nie płacą . Niektórzy płacą tylko za te pozycje co udało im się wygrać poniżej oczekiwań sprzedawcy a te które miał wyróżnione i poszły po lepszej cenie są omijane a sprzedawca traci . 

oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ciekawe czy allegro planuje coś z tym zrobić bo brać 10 procent od sprzedaży to pierwsi ale jakiekolwiek zabezpieczenie sprzedających to już jakoś nie bardzo 

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Najgorzej jak skorzystać z promowania aukcji np. za 8,90 zł. Te środki przepadają jak ktoś zalicytuje dla zabawy. 4 takie akcje i kosztuje mnie to 30 zł.
Z powodu żartownisiów wyłączyłem także możliwość płatności przy odbiorze osobistym bo po "zakupie" wybierali taką formę płatności, Allegro naliczało prowizję a kontakt się urywał.

Ostatnio w miesiącu mam średnio 3-4 przypadki licytowania dla zabawy.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie ma co liczyć by jakiś oręż obronny dali sprzedawcą ani żeby zabezpieczali coś co nie przynosi im zysków , jak zwykle sprzedawca nie ma na co liczyć ,jedynie na siebie .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brickstory możesz zgłosić do nas takie osoby. Podaj proszę ich loginy w tym formularzu, sprawdzimy to!

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Ale to mam podać wszystkie osoby? To będzie około 30 osób. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brickstory jeśli uważasz, że działają na Twoją niekorzyść, że ich konta zostały założone, żeby psuć sprzedaż sprzedającym na Allegro Lokalnie to tak, podaj wszystkie te konta. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

To ja też podam kilka loginów 🙂

oznacz moderatorów
brickstory
#8 Zapaleniec#

Nie wiem dlaczego te konta zostały założone. To może być zwykła niedojrzałość i nieposzanowanie drugiej strony przez kupujących. Problem jest i jak widać po tym wątku uwiera. Może czas znaleźć jakieś systemowe rozwiązanie?

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że Allegro zależy jednak na jak największej ilości kupujących i możliwie prostej rejestracji, aby jak najwięcej ludzi kupowało na Allegro. Na tym zarabiają. Dopóki zachowanie "żartownisiów" to margines (a pewnie to margines) Allegro palcem nie kiwnie.

oznacz moderatorów
Olek41982
#9 Pomysłodawca#

Podałem kilka loginów i w ciąg 3 godzin od zgłoszenia konta zostały zablokowane. Może jakby więcej osób zgłaszało "żartownisiów" i ich konta były blokowane po tygodniu, dwóch to im się znudzi ciągłe zakładanie nowych loginów.

oznacz moderatorów