anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pobrana opłata za Allegro InPost

woland_s
#7 Wielbiciel#

Sprzedawałem na Allegro Lokalnie 3 farby za 30 zł (razem, nie osobno), w opcji wysyłki miałem ustawione "Allegro Paczkomaty InPost" za 8,99 zł i odbiór osobisty za 0 zł z płatnością przy odbiorze.

Allegrowiczka kupiła je ode mnie, wybrała "Allegro  i dostałem potwierdzenie mailowe, że zapłaciła 30 zł a paczkomat ma za 0 zł bo jest Smart (podobno od 40 zł jest?).

W rozliczeniach zauważyłem, że Allegro zrobiło korektę na 8,99 zł za przesyłkę. Nadałem paczkę przez Allegro Lokalnie, żeby powiązać to z zamówieniem, etykieta, paczkomat, który pobrał opłatę i paczka poszła.

Teraz zauważyłem, że Allegro obciążyło mnie 8,99 zł za tą przesyłkę, czyli straciłem na tym, bo opłaciłem ze swoich pieniędzy paczkomat, a Allegro za "obsługę sprzedaży" policzyło od 30 zł.
Ja coś źle zrobiłem czy jak?
Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woland_s   Coś pokręciłeś bo na Allegro Lokalnie nie ma Smarta.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Może... nie wiem już. Na próbę zaznaczyłem tą opcję, jak to działa... i coś nie zadziałało.

To skąd korekta od allegro za paczkomat? Jest opcja złożenia reklamacji od naliczonych opłat?

Dostałem powiadomienie, że kupująca opłaciła i podała na jaki paczkomat ma iść przesyłka.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woland_s 

  A to nie była czasem ta promocja na Lokalnie, że dostawa za 0 zł ?  Klient płaci tylko za towar, Ty dostajesz od Allegro kasę 8,99 na paczkomat, nadajesz paczkomat za 0 zł i na koniec Allegro dolicza Ci 8,99 zł za tę dostawę. Tak to właśnie działa 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak było ale się zmyło a właściwie skończyło.😁

oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Nie dało się nadać paczkomatem za 0 zł... InPost chciał od razu żeby płacić...

Teraz kto tu oszukał? AL czy InPost?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woland_s 

To nie generowałeś etykiety na Lokalnie?  Skoro doliczyli Ci 8,99 do rachunku to musiałeś generować i nadać. Opłata jest naliczana w momencie nadania w paczkomacie. Na pewno płaciłeś osobno za paczkomat? Sprawdź dobrze.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Etykietę wygenerowałem przez AL i jak przyszło do wybrania paczki, to pokazywała się kwota zapłaty. Zapłaciłem, skoro dostałem od Allegro korektę za paczkomat.

Tylko dlaczego Allegro dodało mi opłatę za paczkomat...? Nie wiem i nawet nie wiem, kogo od nich mam się zapytać.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@woland_s  

Nie wiem jak wygląda generowanie etykiety na lokalnie i czy przekierowuje do Managera Inpostu czy jakoś inaczej. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   możecie zerknąć co tu się zadziało? 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak oddało to prawidłowo, bo tak działała promocja zakupu przez aplikację, ale dlaczego pobrało powtórnie?🤔

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@woland_s Weryfikujemy tę sprawę. Wrócę tu z odpowiedzią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, czekam na informację.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@woland_s Po naszej stronie wszystko przebiegło prawidłowo tzn. zgodnie z tymi zasadami. Czy masz potwierdzenie wykonania wpłaty dotyczącej tej przesyłki bezpośrednio do InPostu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór.

W tym momencie już mam mętlik, bo przejrzałem historię operacji na swoim koncie bankowym i nie mam żadnej płatności na tą kwotę... Jestem pewny że dokonałem płatności, chyba że to było to obciążenie za paczkomat... Ale na to wygląda, że coś mi się pomieszało... 😣😵😓

Przepraszam bardzo za zamieszanie, kłopot i dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Była promocja na AL z aplikacja, dostawa za 0zl ale się skończyła bo wyczerpano limit: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-promocji-przejdzmy-do-rzeczy-dostawa-0-zl-w-aplikacji-allegr...

oznacz moderatorów

woland_s
#7 Wielbiciel#

Możliwe że to to... 😒
No to super dla sprzedających... 😑
Bo za paczkomat zapłaciłem ze swoich...

oznacz moderatorów