anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
P_polak
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedający mnie oszukał. Najprawdopodobniej użył do tego aplikacja API SCAM, przez co sfałszował wysłany przedmiot. U mnie w historii ofert nie widnieje żadna wysłana oferty ani nic z tych rzeczy. Dostałem informacje właśnie, że to może być API SCAM i mam z tym iść na policję, a następnie wysłać to POK. Czy jeżeli dostanę papiery od policji to mam je wysłać POK, a oni wyślą mi pieniądze? Czy jak to działa? Bo sprzedający raczej nie przyzna się do oszustwa od tak.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
P_polak
#7 Wielbiciel#

Owszem, właśnie idę na policję chociaż nie wiem czy to coś da bo Allegro umywa ręce od tej transkacji ze względu na brak możliwosci zweryfikowania dostawy.

oznacz moderatorów
Client:69659928
#8 Zapaleniec#

To, że allegro nie ma możliwości zweryfikowania dostarczenia przedmiotu jest dość oczywiste. Warunkiem skorzystania z POKu nie jest zweryfikowanie przez allegro dostarczenia przedmiotu tylko fakt, że go nie otrzymałeś. Zgłoś sprawę na policje, poproś o wypisanie zaświadczenia o złożeniu zawiadomienia, poczekaj 14 dni i złóż wniosek do Allegro. Nie ma co marnować energii w bezsensownej dyskusji bo tak naprawdę tylko ty i sprzedający wie czy zamówiony przedmiot do ciebie. Pamiętaj, że Allegro też nie może oskarżyć drugiej osoby o wyłudzenie czy sfałszowanie informacji bez jasnych i klarownych dowodów (w tym przypadku przebieg śledztwa i zakończenie sprawy) - po prostu wychodzą z założenia, że zarówno sprzedający jak i kupujący mogą być ofiarami próby oszustwa i wyłudzenia.

Nie ważne jak bardzo zaparłby się sprzedający, że ww. przedmiot dostarczył - zgłaszaj sprawę na policję, a następnie do POK i gwarantuję Ci, że sprawa będzie miała pozytywny finał i za dwa tygodnie będzie po sprawie.

Kamil

oznacz moderatorów