anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK

Figiel290
#2 Obserwator#

Witam czy kiedy sprzedalem klientowi zawartosc cyfrowa jako osoba prywatna na allegro lokalnie, a on zglosil reklamacje, z ktora ja sie nie zgadzam. Mimo wszystko w ruch wszedl POK. Wiec pytanie czy musze uregulowac moj rachunek?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@Figiel290 jeśli będzie wypłata z Pok to przeważnie ściągają ( trzeba oddać ) chodź są przypadki że sami biorą to na klatę i nie żądają zwrotu, po wypłacie z POK doliczą Ci to do rachunku 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/od-1-lipca-bedziemy-doliczac-rekompensaty-z-programu-ochrony-ku...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpowiedź, rachunki należy zawsze uregulować, POK nie oznacza zawsze zawieszenia konta, ale jak ci zawiesili to jak nie zapłacisz, nie odblokują.

oznacz moderatorów

Figiel290
#2 Obserwator#

Jak mam byc szczery to na koncie mi nie zalezy, tylko czy jesli nie oplace bedzie jakies dochodzenie (komornik czy cos)? jestem totalnie zielony w tych sprawach

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Figiel290 doliczą do rachunku, jak nie opłacisz dług sprzedają i siada firma windykacyjna 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Figiel290
#2 Obserwator#

A jest szansa zeby to jakos obejsc? Dokladnie sytuacja wyglada tak ze na zawartosci cyfrowej ( w tym przypadku koncie do gry) cos sie stalo, klient rozpoczal reklamacje i zaznaczyl brak elementu produktu. Warto wspomniec, ze stalo sie to 3 miesiace po sprzedazy i w moich oczach nie jest to mozliwe, aby cos sie stalo? Nie ratuje mnie cos ze jestem osoba prywatna lub ze to jest zawartosc cyfrowa, ktora z czasem ulega zmianie i nie jest juz tyle samo warta, za ile zostala sprzedana?

oznacz moderatorów

Figiel290
#2 Obserwator#

u mnie na koncie widnieje takie cos: Sprzedaż na Twoim koncie jest obecnie zablokowana. Powodem mogą być nieopłacone rachunki lub inne naruszenia Regulaminu. Aby odblokować możliwość sprzedaży, ureguluj zaległe płatności lub skontaktuj się z nami.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak chcesz mieć odblokowane konto to musisz zapłacić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Figiel290 rozpatrz reklamację i uznaj lub odrzuć, jak jesteś w stanie udowodnić że to nie Twoja wina to to opisz, osoba prywatna też odpowiada za towar nie ma to znaczenia a że to produkt cyfrowy tez nie ma to różnicy 😞

Co nie zmienia faktu że kupujący może korzystać z POK ale nie musi dostać rekompensaty ważne żebyś to śledził i się odwoływał jak masz podstawy

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

3 mies. po sprzedaży gry/konta? Popatrz sobie na zasady sprzedaży i reklamacji treści cyfrowych. 

Dostałeś wniosek z POK? - czy na niego odpowiedziałeś i się do niego ustosunkowałeś? 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Figiel290 Tak, musisz uregulować rachunek. Inaczej zablokują Ci konto i zlecą odzyskanie długu przez firmę windykacyjną. Allegro to nie zabawa, korzystając z serwisu akceptujesz regulamin, a tam napisano, że przy POK w niektórych sytuacjach musisz oddać pieniądze. 

oznacz moderatorów