anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa

malinkarcj
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj otrzymałam wiadomość o wystawiony przedmiot w wiadomości poproszono mnie o podanie maila więc go wysłałam. Po chwili otrzymałam maila z niby allegro lokalnie z prośbą o kliknięcie w link, jak mniemam to oszustwo na bank 

Nr klienta od którego dostalam wiadomość 

103818227

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

malinkarcj
#7 Wielbiciel#

Niestety nie jestem w stanie wrzucić screena maila więc wklejam jego treść poniżej.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

W związku ze wzrostem oszustw na naszym portalu Allegro Lokalnie musisz potwierdzić swoją tożsamość poprzez konto osobiste banku, z którego korzystasz - jest to jednorazowa weryfikacja, po której zostaniesz wpisany na oficjalną listę osób korzystających z usług portalu. Zgodnie z art. 286 § 1 k.k. oszustwem jest czynność polegająca na osiągnięciu korzyści majątkowej poprzez wprowadzenie w błąd innej osoby, posłużenie się wprowadzeniem w błąd lub niezdolnością do należytego pojmowania przedsiębranego działania. Pod pojęciem oszustwa rozumie się zarówno świadome zniekształcanie prawdy (oszustwo czynne), jak i ukrywanie prawdy (oszustwo bierne).- to jednorazowa weryfikacja, po której będziesz wpisany do oficjalnej listy osób korzystających z usług portalu

 

Po zaakceptowaniu zamówienia żeby odebrać wpłate od allegro group należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją

 

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE!

 

 Bezpieczeństwo płatności zapewnia technologia 3-D Secure, Verified by Visa i MasterCard SecureCode. Dane podane przy weryfikacji obsługuje protokoł HTTPS, ten protokół jest bezpieczny i chronie dane użytkownika, to znaczy że nikt nigdy nie dostanie tych danych.  Coroczne potwierdzenie przez firmę standardu PCI DSS Level 1 (najwyższy poziom).

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@malinkarcj Tak, to próba oszustwa. Konto klienta już zablokowaliśmy. Dziękujemy za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów