anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Witam został zakupiony odemnie przedmiot .z odbiorem osobistym ciągle prubuje się skontaktować z kupującym ale bez skutku a teraz wymusza wysyłke i podał mnie na allego że niedostarczyłem przesyłki a Allegro żąda numer nadania przesyłki niewiem kto tam pracuje na Allegro ale nawet nie sprawdził transakcji

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

prubuj dalej 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

rządaj pszeprosin !

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@czarny3451 

!. Na Allegro tradycyjnym  czy na Lokalne ?

2. Czy kupujący zapłacił  czy miała być płatność przy odbiorze?

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Kupujący zapłacił ,a forma to odbiur osobisty  i 0 kontaktu a Allegro nawet nie wie co robi

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@czarny3451  odeślij mu kasę, wyślij do allegro potwierdzenie zwrotu i z głowy, albo wyślij mu ten towar gdzie chce i na drzewo. A tak w ogóle- skoro zapłacił za towar, to jaka to pruba wyłudzenia? Czego?

oznacz moderatorów

taniozehej
#2 Obserwator#

pewnie chodzi o to, że sprzedający w takim razie poniesie dodatkowe koszty wysyłki. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@taniozehej  Ale jak ma klienta z ciężkim przypadkiem myślenia- to co lepsze?

Gnieść się z nim? czy odesłać mu kasę jak pisałem i do widzenia, lub dla świętego spokoju wysłać. Dwa normalne wyjścia- ale on szuka trzeciego- w dół.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pulkownik66  Na lokalne nie ma  jak zwrócić kasy,  chyba  że  może coś  ułatwili.

Trzeba  kupującego poprosić o numer konta  do zwrotu.  Czyli  sytuacja patowa.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@czarny3451 

Moja propozycja:  możesz  mu wysłać,  czym on tam chce  ale  w takiej  sytuacji  zażądaj    dodatkowej wpłaty za koszt  przesyłki.

Nie  dzwoń,  nie próbuj się  z nim kontaktować  bez  wiedzy  Allegro.  Cała  korespondencja  tylko poprzez  czat  na  stronie  Allegro Lokalne.

Na  pytanie Allegro numer przesyłki odpowiedz ze nie wysłałeś ponieważ  w ofercie był odbiór osobisty.  Możesz wysłać jeśli kupujący dopłaci  za przesyłkę.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

I jeszcze jedno,  jeżeli naprawdę  nie możesz mu wysłać  bo masz jakieś  przeciwwskazania, np:  kwarantanna, albo  kłopotliwy dojazd  do poczty, a może jesteś chory  to napisz  że  chcesz  zwrócić  pieniądze bo tak  czy siak.  Nikt  w takiej sytuacji  nie może  cię zmusić do wysyłania.

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

W wszystko na Alegro ma wgląd lecz i tak nie odpowiada a Facet z alegro to jakiś **piiip**a naprawdę kojuj wkej i tyle jego roboty 1 taka sytułacja 11lat mam konto

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@czarny3451  To wyślij w końcu jakąś kartkę na ten adres- poleconym i masz nr nadania.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pulkownik66 ,@czarny3451   Pomysł dobry  ale nie jakąś kartkę  ale  żądanie  opłacenia kosztu wysyłki  albo  (lub oraz)  żądanie numeru konta  do zwrotu przedpłaty. Dobrze  by było zachować  sobie  ksero/skan  tej kartki.

 No i będzie już stratny o koszt nadania listu poleconego.  A co będzie dalej?

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@br.  Nie ma żadnego zwrotu przedpłaty, to miał być odbiór osobisty, a gość żąda wysłania. Z kolei Allegro żąda nr nadania, takie kwadratowe koło.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pulkownik66  Wiem,  śledziłem od początku.  W  tym Allegro jakichś  niepiśmiennych zatrudniają  albo może to automaty odpowiadają na  zgłoszenia.

Powinien ktoś z moderacji  zabrać głos  żeby wyprostować sprawę. Już 4 dni i  nikt się nie interesuje.

@cloudcloud , @_HolaOla_ , @nat_not     zapraszamy !

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66  Pruba cierpliwości.😁

oznacz moderatorów

czarny3451
#8 Zapaleniec#

Wystawione na lokalnym

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@czarny3451  Dobra rada- wyłącz odbiór osobisty i pobranie, bo się jeszcze nie raz przejedziesz na tych opcjach, jeżeli ten ktoś się nie zjawi to masz problem z odzyskaniem opłaty transakcyjnej, to samo jest z pobraniem- ktoś nie odbierze paczki i już czujesz ile jesteś w plecy na takich akcjach. Pisz dalej do Allegro o tej sytuacji, żeby ci jakiś, stażysta z Ukrainy nie zamknął konta,  bo nie umie dobrze przeczytać tematu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@czarny3451 Skoro Allegro żąda numeru nadania, to kupujący chyba po zakupie wybrał wysyłkę? W ofercie był tylko odbiór osobisty?

oznacz moderatorów