anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prośba o weryfikację działania sprzedawcy

mateuszk2009
#8 Zapaleniec#

Proszę o weryfikację aukcji i działań sprzedawcy [edycja] na allegro lokalnie.

Wystawia kody cyfrowe do Steam, Fifa Pionts i PaySafeCard. Tyle że wystawiony kod określa jako kolekcjonerski, który wysyła do wszystkich kupujących. W zasadzie nawet nie wiadomo co to jest (jakiś losowy ciąg liczb?), bo nie ma potwierdzenia, że w ogóle taki został nabyty (jakiś druk psc, screen, cokolwiek). Opis aukcji wygląda na specjalnie zrobiony tak, aby ta informacja, że kod jest niepoprawny była zawinięta, co wielu użytkowników, którzy na szybko chcą kupić kod zostanie zmylona.

Takie zachowanie sprzedawcy powoduje również negatywne działanie na reputację portalów Allegro i Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mateuszk2009
#8 Zapaleniec#

Może jakiś moderator się wypowie w temacie?

@nat_not @ko_alka @la_nika ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mateuszk2009 Cześć, część ofert tego sprzedającego została już dzisiaj usunięta. Podejmiemy odpowiednie kroki w tej sprawie, dziękuję za zgłoszenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mateuszk2009 "Opis aukcji wygląda na specjalnie zrobiony tak, aby ta informacja, że kod jest niepoprawny była zawinięta, co wielu użytkowników, którzy na szybko chcą kupić kod zostanie zmylona.."

Kupujący ma obowiązek zapoznania się z treścią oferty - jeśli nie doczyta takiej informacji to nie można mieć pretensji do sprzedającego tylko do siebie - za lenistwo.
Takie zachowanie świadczy również negatywnie o kupujących - nie czytają opisów i winą obarczają wszystkich tylko nie siebie.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@mateuszk2009 

Pamiętasz, co Ci napisałem o kolegach tego "biznesmena" i o całym tym forum? Wyżej masz potwierdzenie moich słów.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:109199213 Jeśli wystawię na sprzedaż telefon i w opisie umieszczę informację, że nie działa np. głośnik a kupujący się z tą informacją nie zapozna "bo mu się spieszy" to kto ma mieć pretensje do kogo?

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@komis-bell 

Oferty tego typka bardziej przypominają wystawianie pustych pudełek w kategorii "Telefony komórkowe". Są zdjęcia telefonu i obszerny opis mówiący o jego zaletach, a cena jest zbliżona do wartości używanej komórki. Po rozwinięciu opisu dostajesz ścianę tekstu z wplecionym zdaniem, że w pudełku był telefon i że to świetny towar kolekcjonerski. Uważasz, że taka oferta jest uczciwa?*

 

*To pytanie retoryczne. Odpowiedź znam.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:109199213 Taka oferta jaką przedstawiłeś oczywiście, że nie jest uczciwa (chociażby ze względu na złą kategorię) - nie ma co do tego żadnych wątpliwości i nie mam problemu żeby to przyznać bo sam nie raz wytykałem to sprzedającym na tym forum.

Tu natomiast sytuacja jest inna - był już tu wątek na ten sam temat całkiem niedawno - treść oferty była jasna i zwięzła a informacja, że kod jest "kolekcjonerski" była zawarta dosłownie w drugim lub trzecim zdaniu - a kupujący nie przeczytał tylko kupił.

Nie wiemy oczywiście jak wyglądał opis w tej sytuacji i mogło być różnie ale nie powiesz mi przecież, że nawet jeśli opis jest długi to można go nie czytać tylko klikać KUP TERAZ.


oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@komis-bell 

Ja widziałem tę ofertę i moja analogia pasuje do niej lepiej niż Twoja. Typek skonstruował opis tak, żeby w aplikacji mobilnej nie było widać, że kod jest "kolekcjonerski". Swoje oferty umieszcza w kategorii "Gry" albo "Płatności internetowe". Wszędzie, tylko nie w "Kolekcjach". To co robi jest obrzydliwe, a stawanie w jego obronie to hańba.

oznacz moderatorów

mateuszk2009
#8 Zapaleniec#

Kupujący ma obowiązek zapoznania się z treścią oferty - zgadzam się w pełni.

Z drugiej strony też weźmy pod uwagę intencje sprzedawcy. Po sposobie opisania aukcji można rozpoznać jakie sprzedawca ma intencje. Niektórzy w opisie starają się nie podkreślać np tego, że przedmiot jest uszkodzony czy kupuje się samo pudełko. A kupujący czasami ma gorszy dzień czy chwilę "zaciemnienia".

No dobrze, brnąc dalej w temat nasuwa mi się pytanie - co w zasadzie możemy uznać za kod kolekcjonerski? Jak poznasz czy otrzymasz kod kolekcjonerski czy losowo wygenerowane kilka cyferek bądź cyferek z literkami? Taki sprzedający dodatkowo nie wysyła Ci żadnego dowodu, że ten kod był doładowaniem, papierka z nadrukowanym kodem, fragmentu faktury, maila od dystrybutora itp itd.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mateuszk2009 Intencje sprzedawcy są oczywiste - chce on sprzedawać bezużyteczne kody i liczy na kupujących którzy nie czytają opisów.
Czyn moralnie bardzo wątpliwy ale przy odpowiedniej konstrukcji ogłoszenia prawnie nie będzie można sprzedającemu nic zarzucić.

"Jak poznasz czy otrzymasz kod kolekcjonerski czy losowo wygenerowane kilka cyferek bądź cyferek z literkami?"

Mogę się mylić ale chyba wygląda to tak, że: przy próbie zrealizowania zużytego kodu powinna pojawić się informacja, że jest on już zużyty.
Jeśli natomiast będzie to losowy ciąg znaków to powinno pokazać się, że jest on nieprawidłowy.

oznacz moderatorów