anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z anulowaniem licytacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
wokapala
#7 Wielbiciel#

#allegro

Dzień dobry, mam problem w którym trochę sam sobie na mieszałem.

Dnia 4 listopada wystawiłem swój komputer na licytacje (od 1zl) na platformie Allegro Lokalnie.

7 dni później, dnia 11 listopada kupujący X wygrał licytacje z ofertą Y zł.

Zgodnie z zasadami Allegro Lokalnie, kupujący ma 5 dni na wpłatę, jeżeli nie uczyni tego w ciągu 5 dni po wygranej licytacji, to jego oferta zostaje anulowana, a licytacja zostaje od nowa umieszczona na stronie.

Kupujący nie dokonał wpłaty, minęło 5 dni, a ja najzwyczajniej w świecie zapomniałem o tym że moja licytacja się odnowi.

I tutaj zaczyna się mój problem, dnia 17 listopada o godzinie 19:00, chcąc uniknąć powtórzenia w/w sytuacji, wystawiłem ten sam komputer na licytacje na zwykłym Allegro.

Niestety, o 17 listopada o godzinie 22:00 odświeżyła się aukcja na Allegro Lokalnie, bo niestety nie mogłem jej usunąć w ciągu tych 5 dni oczekiwania na wpłatę ( a później całkowicie wypadło mi z głowy żeby ją usunąć).

Dzisiaj dostałem e-maila z treścią ze "ktoś tam przebił twoją ofertę na Allegro Lokalnie" i wtedy uświadomiłem sobie że trwają dwie równolegle aukcje tego samego towaru.

Z racji tego, że oferta na Allegro została rozpoczęta wcześniej , to usunąłem pod wpływem emocji tą ofertę na Allegro Lokalnie, co było dużym błędem z mojej strony 🤦🤦

W związku z zakończeniem aukcji, ostatnia ofertą dostaje prawo kupna (czyli w moim przypadku 8 (!) zł 🤦)

Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość się z tego wykręcić czy tylko liczyć na polubowne rozwiązanie sprawy? 

Dziękuę z góry za wszelką pomoc!

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
xyz96
#21 Demiurg#

@wokapala Tak to działa na Lokalnie. Zakończenie licytacji przed czasem powoduje, że wygrywa ją osoba najwyżej licytująca w chwili zakończenia. Teraz kupujący może się domagać wysyłki towaru, a sprzedający nie ma podstawy do anulowania transakcji. W tej sytuacji pozostaje Ci więc tylko porozumienie z kupującym, aby zrezygnował z zakupu, czyli polubowne rozwiązanie sprawy. 

oznacz moderatorów