anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym.

Oki_99
#7 Wielbiciel#

Witam,sprzedałem 3,5 miesiąca temu Iphona(nowego po wymianie gwarancyjnej),kupujący po tym czasie otwiera spór bo telefon nie "łapie mu sieci komórkowej".Podobno był z tym u autoryzowanego sklepu i odmówili mu naprawy(zapewne nic z telefonem nie jest albo nawet tam nie byl,telefon oczywiście na gwarancji apple) Moim zdaniem pobawil sie telefonem 3,5 miesiąca i chce zwrotu gotówki.

Co w takiej sytuacji robic?Bo tak naprawde nie ma dowodu ze telefon ma wade fabryczna(mozliwe ze jej w ogóle nie ma).Sprzedalem jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

LEW433
#21 Demiurg#

@Oki_99 No i co, wadę wykrył wczoraj!!! Zgłaszam i mówię że wczoraj się zepsuło.

oznacz moderatorów

Oki_99
#7 Wielbiciel#

No nie zupełnie bo wysłał mi dokument ze w 14.10.2020 byl w ispot z ta usterka 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Oki_99Niestety, popełniłeś błąd nie wyłączając rękojmi, pamiętaj na przyszłość. Chyba rok czasu na ujawnienie wady ukrytej ma kupujący. Według przepisów prawa masz obowiązek przyjąć reklamacje i tak jak napisałem, oddać do autoryzowanego serwisu, ekspertyzy itd. itd. Rób zdjęcia, dokumentuj wszystko. Mogę życzyć tylko jak najmniej dalszych kłopotów

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Oki_99
#7 Wielbiciel#

On musi wyslac do mnie paczke,ale obawiam sie ze bede miec pieniadze, telefon i ze uciekne na koniec swiata hah co teraz? 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

No pieniędzy póki co to nie dostanie. otwórz przesyłkę przy kurierze i dobrze go pooglądaj w razie gdyby trzeba było spisać protokół jeśli będzie w innym stanie niż powinien. Poszukaj w necie jak szybko i łatwo poznać że iphon był otwierany, zalany aby móc zobaczyć. W ten sposób jakoś się trochę zabezpieczysz żeby nie było ze sam coś zrobiłeś po odbiorze 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Oki_99
#7 Wielbiciel#

To w końcu jestem w stanie udowodnić że telefon jest sprawny?Niestety nie jestem upoważniony do oceny tego.Czy jestem skazany na oddanie pieniędzy? Wiem że większość jest za kupującym bo przyjęło sie ze sprzedający zawsze oszukuje a nie kupujacy,ale jestem uczciwą osoba.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Oki_99Napisałeś "był i odmówili mu naprawy" jaki powód? dał Ci jakieś papiery na to? Weź telefon w ramach reklamacji i go zanieś do serwisu autoryzowanego. tam dostaniesz odpowiedz co dalej i czy był już rzeczywiście w tym serwisie. bo może tak jak napisałeś, był i może nie chcieli naprawić bo uważają że wszystko działa. Reklamacje przyjąć musisz i bez serwisu nic nie zrobisz do czasu ekspertyzy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Oki_99
#7 Wielbiciel#

Coś takiego

IMG_20201218_163128.png

 Napisał,że w serwisie powiedzieli ze wszytko z telefonem w porządku i dlatego "reklamuje" u mnie.

oznacz moderatorów

Deny_denis
#9 Pomysłodawca#

Czyli autoryzowany serwis twierdzi że telefon jest sprawny ?

Ja bym poprzestał na tym.

To jest dokument stwierdzający że telefon nie ma wady.

Jak dla mnie wystarczy.

 

A to że XYZ napisze po raz setny że kupujący odda sprawę do POK i " to zazwyczaj oznacza problemyu dla sprzedającego" się nie przejmuj.

 

 

oznacz moderatorów

Oki_99
#7 Wielbiciel#

Jeżeli odda sprawe do POK,to jak rozwiąże sie sprawa?w najgorszym przypadku Bede musiał oddac mu pieniądze a on odda mi telefon? 

oznacz moderatorów