anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z percepcją u allegro

zarazony
#7 Wielbiciel#

wystawiłem kilka przedmiotów na allegro lokalnie w formie OGŁOSZEŃ (nie Kup Teraz ani Licytacja) a więc zwykłe ogłoszenie gdzie zainteresowany kontaktuje się w razie chęci zakupu i dogadujemy formę finalizacji. Znalazło się kilku zainteresowanych ale nalegali na udostępnienie opcji Kup Teraz na którą się nie zgodziłem ponieważ nie zamierzałem płacić dodatkowej prowizji ani wywiązywać się z narzucanych przez serwis allegro obostrzeń (jak również inwigilacji i raportowaniu sprzedaży przez tego typu serwisy zgodnie z dyrektywą DAC7 zaimplementowaną przez obecny rząd w maju gdzie pierwszy raport za 2023 rok będzie z początkiem 2024 roku) dla takich transakcji. Napisałem że jedyną formą jest odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze lub wysyłka po wpłacie bezpośrednio na konto. Niezadowolony gość postanowił napisać do allegro że zamierzam sprzedać przedmiot poza serwisem allegro na co serwis wysłał ostrzeżenie że działam niezgodnie z regulaminem Allegro. Wynika z tego że dla Allegro wystawianie w formie ogłoszenia jest wyłącznie po to by zainteresowali poprosili o opcję Kup teraz a allegro wówczas zainkasuje prowizję od takiej transakcji 😄 Każdą inną formę transakcji mimo że jest to zwyczajne ogłoszenie uznaje za niezgodne z regulaminem gdy ktoś zamierza dokonać transakcji bez opcji transakcji w których pośrednikiem jest allegro (od których inkasuje prowizję). Nie prowadzę żadnego sklepu, oferta nie miała charakteru promocyjnego, nie odsyłała do innego miejsca sprzedaży typu własny sklep/strona, niczego nie wysłałem ani nie załączałem żadnych materiałów reklamowych, zwyczajne ogłoszenie w którym chcę się pozbyć starego sprzętu w formie DARMOWEGO OGŁOSZENIA. Normalnym i logicznym jest że w takim wypadku ja decyduje jak sprzedaję i od mojej woli zależy czy zechcę udostępnić taką sprzedaż przez Kup teraz i pośrednictwo allegro czy może klient decyduje się na zakup bezpośrednio z ogłoszenia taniej co najmniej o prowizję allegro, np. wpłaca na konto podane przez sprzedawcę, zamawia za pobraniem na podany adres, odbiera osobiście. Jak widać w niesmak są dla allegro takie sytuacje tylko w takim razie po co udostępnia opcję DARMOWEGO OGŁOSZENIA? Załączam jeszcze odpowiedź w tej kwestii pracownika allegro jak również definicję i zasady darmowego ogłoszenia Przechwytywanie.JPG1.JPG

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sam chciałeś zarobić by inni nic z tego nie mieli? Sprzedając na takich zasadach jak piszesz nikomu nie chcesz dać zarobić ani temu na którego portalu wystawiasz ani temu co utrzymuje Cię z podatków . Klient kupując przez allegro też ma pewność (program ochronny) że w razie problemów może liczyć na zwrot kosztów czy złożenie reklamacji ,czego nie da się zapewnić kupując przez ogłoszenie . 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  "... ani temu co utrzymuje Cię z podatków . "

Zastanów się,  kto kogo tak naprawdę utrzymuje ..???

Oczywiście sprzedający powinien martwić się czy kupujący ma zapewniony zwrot kosztów, czy może złozyć każdą, nawet bezsensowną reklamację...

oznacz moderatorów

zarazony
#7 Wielbiciel#

dlaczego sprzedaż prywatna ma mieć charakter sprzedaży konsumenckiej?

oznacz moderatorów

zarazony
#7 Wielbiciel#

tylko co ma to do rzeczy co napisałeś skoro jest wolność wyboru co do wystawienia i taką opcję udostępnia allegro. Gdybym wystawił na Kup Teraz i wtedy kombinował poza allegro to jak najbardziej rozumiem pretensję ale w przypadku wystawienia ogłoszenia SPRZEDAJĄCY SAM USTALA FORMĘ FINALIZACJI. czego nie rozumiesz?

oznacz moderatorów